10:42:01 - یکشنبه 11 اکتبر 2020 / شناسه خبر: 57785
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نامه مدیرکل کار خوزستان برای بازگشت به کار ۲۲ کارگر بیکار شده شهرداری اهواز
نامه مدیرکل کار خوزستان برای بازگشت به کار ۲۲ کارگر بیکار شده شهرداری اهواز
در پی مراجعه شماری از کارگران بیکار شده فضای سبز شهرداری اهواز به دفتر مدیرکل کار خوزستان، یک منبع خبری از نامه بازگشت به کار همه کارگران به شهرداری خبر داد.

شعار سال: منابع کارگری در شهرداری اهواز گفتند: پس از مراجعه حضوری روز چهاردهم مهر ماه کارگران بیکار شده کمربند سبز شهرداری منطقه دو اهواز به دفتر مدیرکل کار خوزستان در نهایت روز چهارشنبه ارسلان غمخوار (مدیرکل کار خوزستان) با برگزاری یک جلسه، نهایتا نامه‌ای را خطاب به شهرداری اهواز در خصوص بازگشت به کار و پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای کارگران نوشته‌اند که قرار است به شهرداری تحویل دهیم.

یکی از کارگران بیکار شده شهرداری منطقه دو اهواز دلیل تعدیل ۲۲ کارگر این واحد خدماتی را عدم نیاز عنوان کرد و در ادامه گفت: خوشبختانه با همت کارگران و حمایت مسئولان اداره کل کار امروز نامه بازگشت به کار کارگران ازسوی مدیرکل کار استان به شهرداری ارسال شد.

خبر جدید  ریال ارزان و حضور گسترده همسايگان در ایران

او درباره روند پیگیری شکایت خود و همکارش گفت: هنوز به صورت رسمی به اداره کار شکایت نکرده‌ایم، اما امیدواریم شهرداری با دریافت این نامه ما را به کار سابقمان بازگرداند.

او گفت: کارفرمای پیمانکاری کمربند سبز اهواز تا پایان هفته گذشته مانع ورود ما کارگران اخراجی به محل کار سابق‌شان می‌شد که در نهایت با استمرار پیگیری کارگران و حمایت جدی برخی مسئولان به ویژه اداره کل کار، امیدواریم کارفرما موافقت خود را برای بازگشت به کار ما اعلام کند.

خبر جدید  چیزی به نام مدرسه در روستای پِنِتی+فیلم

او درباره پرداخت مطالبات معوقه خود و سوابق همکارانش گفت: میانگین سوابق کار ما کارگران بیکار شده حدود ۸ سال است و در زمان تعدیل؛ دو ماه مزد و ۴ ماه حق بیمه پرداخت نشده، طلبکار بودیم.

به گفته این کارگر، پیش از این کارفرمای شرکت پیمانکاری به ما گفته بود باتوجه به شرایطی که در شهرداری داریم به این تعداد نیروی کار نیاز نداریم و امکان بازگشت به کار کارگران تعدیلی فعلا وجود ندارد.

خبر جدید  خوزستانی‌ها منتظر شرجی باشند

گفتنی است تعداد ۲۲ نفراز کارگران کمربند سبز شهرداری منطقه دو اهواز از ابتدای تیر ماه سال جاری به دلیل عدم نیاز از سوی پیمانکار بیکار شده‌اند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری کار ایران ایلنا، تاریخ انتشار ۱۹ مهر ۹۹، کد خبر: ۹۸۰۳۶۶، www.ilna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد