15:27:08 - چهارشنبه 7 فوریه 2018 / شناسه خبر: 1435
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۸۹ میلیون مترمکعب از ذخایر سدهای خوزستان کم شد
۸۹ میلیون مترمکعب از ذخایر سدهای خوزستان کم شد
به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، هوشنگ حسونی‌زاده طی جلسه ای که امروز  که امروز (۱۸ بهمن‌ماه) در ستاد بحران خوزستان برگزار شد، عنوان کرد: با توجه به میزان کاهش بارش از ۵۹ درصد تا ۷۷ درصد وضعیت در حوضه‌های آبریز نسبت به داخل استان بدتر است. وی اضافه کرد: میزان ورودی آب سدها در ۱۷ […]

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، هوشنگ حسونی‌زاده طی جلسه ای که امروز  که امروز (۱۸ بهمن‌ماه) در ستاد بحران خوزستان برگزار شد، عنوان کرد: با توجه به میزان کاهش بارش از ۵۹ درصد تا ۷۷ درصد وضعیت در حوضه‌های آبریز نسبت به داخل استان بدتر است.

وی اضافه کرد: میزان ورودی آب سدها در ۱۷ روز گذشته ۳۳۵ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به سال گذشته ۴۹ درصد کاهش یافت و  ۷۹ درصدی نسبت به کاهش درازمدت را نشان می دهد.

خبر جدید  بیماران تالاسمی خوزستان از کمبود داروی "دسفرال" استرس دارند

حسونی زاده تصریح کرد: در این ۱۷ روز میزان خروجی سدهای خوزستان نیز  ۴۳۹ میلیون مترمکعب بوده است. بنابراین طی این مدت نسبت خروجی به ورودی ۳۱ درصد افزایش داشته و حجمی معادل ۸۹ میلیون مترمکعب از ذخایر سدهای خوزستان کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: حجم مفید سدهای خوزستان، امروز هزار و ۴۳۰ میلیون مترمکعب و ۱۰ درصد ظرفیت مخازن پر و حجم خالی مخازن در حدود ۱۲٫۵ میلیارد مترمکعب است که این حجم در سال گذشته ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب بوده است.

خبر جدید  عیادت از همکاران مجروح رسانه ملی در حادثه تروریستی اهواز

وی یادآوری کرد: حجم مصارف قابل تأمین ۷٫۷ میلیارد مترمکعب است در حالی که نیاز نرمال چیزی حدود ۱۷ میلیارد مترمکعب در سال است. اگر این ۷٫۷ میلیارد مترمکعب تأمین شود، در انتهای شهریور، با حجمی معادل ۱٫۷ میلیارد مترمکعب وارد سال آبی جدید خواهیم شد که نسبت به سال گذشته ۲٫۸ میلیارد مترمکعب کسری دارد.

خبر جدید  بازدید کاروان راهیان نور از منطقه عملیاتی شلمچه

معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان خاطر نشان کرد: دبی عبوری از شهر اهواز با این وضعیت حداکثر ۱۴۰ مترمکعب در ثانیه خواهد بود. با وجود این ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب حجم قابل تامین، نیاز شرب ما ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون و نیاز صنعت ۳۹۰ میلیون خواهد بود.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد