16:09:08 - دوشنبه 5 فوریه 2018 / شناسه خبر: 957
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵۰ درصد تولید برق‌ خوزستان در پیک ۹۷ کاهش یافت/تاثیر کمبود آب بر نیروگاه‌های حرارتی
۵۰ درصد تولید برق‌ خوزستان در پیک ۹۷ کاهش یافت/تاثیر کمبود آب بر نیروگاه‌های حرارتی
به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، محمود دشت بزرگ در اولین نشست تخصصی کارگروه تولید و مصرف برق استان، با اشاره به لزوم تشکیل این ستاد، عنوان کرد: این کمیته بنا به درخواست ستاد خشکسالی استانداری خوزستان تشکیل شده تا مسائل مربوط به کم بارشی و تاثیر آن بر صنعت برق را، جهت عبوری با کمترین […]

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، محمود دشت بزرگ در اولین نشست تخصصی کارگروه تولید و مصرف برق استان، با اشاره به لزوم تشکیل این ستاد، عنوان کرد: این کمیته بنا به درخواست ستاد خشکسالی استانداری خوزستان تشکیل شده تا مسائل مربوط به کم بارشی و تاثیر آن بر صنعت برق را، جهت عبوری با کمترین آسیب در تابستان پیش رو مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

وی اضافه کرد: گزارش‌های سازمان آب و برق خوزستان گواهی می دهد که در پیک سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۵۰ درصد کاهش تولید برق از نیروگاه‌های برق آبی خواهیم داشت، یعنی در پیک سال ۹۶، ۴۳۰۰ مگاوات تولید برق آبی داشتیم که با کاهش ۲۳۰۰ مگاوات از این ناحیه در پیک ۹۷ رو به رو خواهیم  بود که لازم است از امروز به فکر جبران این کمبود باشیم.

رئیس کمیته تولید و مصرف برق خوزستان بیان کرد: مطلب دیگر تاثیر کمبود آب بر نیروگاه‌های حرارتی به خصوص بخار است، چرا که با توجه به کیفیت و حجم آب پایین دست سدها ممکن است که نیروگاه‌های بخار نتوانند با ظرفیت کامل تولید برق داشته باشند ومحدودیت ما را در تولید تشدید کنند.

خبر جدید  تخریب بخشی از دیوار ساختمان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان

دشت بزرگ  گفت: با توجه به این موارد باید ظرفیت دریافت برق را از شبکه‌های مجاور افزایش دهیم که نیازمند هماهنگی با شبکه مدیریت شبکه و شرکت توانیر است، در حال حاضر پیگیر انجام این هماهنگی‌ها هستیم تا در صورت نیاز از شبکه‌های مجاور کمبودها را جبران کنیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان  با بیان این‌که برای پیک ۹۷ یک رشد هشت درصدی مصرف را نسبت به سال ۹۶ پیش بینی کردیم، گفت: برای این رشد هشت درصدی باید افزایش ظرفیتی معادل ۸۰۰ مگاوات داشته باشیم، اگر بخش کوچکی را هم برای صادرات به کشور عراق یا انتقالی به استان‌های مجاور داشته باشیم پیش بینی ۹ هزار مگاواتی را برای تابستان ۹۷ داریم که باید برنامه‌ریزی‌ها را بر این مبنا انجام دهیم.

خبر جدید  انتقال دانشگاه صنعت نفت به وزارت علوم غیر قانونی است

وی خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی عاملی که بسیار کمک کننده است مساله مدیریت تقاضا و مصرف برق است، شرکت برق منطقه‌ای و شرکت‌های توزیع با برنامه‌ریزی صحیح در میزان رشد مصرف شرکت‌ها و مشترکین نقش پررنگی در این زمینه بر عهده دارند.

رئیس کمdته تولید و مصرف برق خوزستان اذعان داشت: مطلب دیگر به خود صنعت برق مربوط می‌شود و آن آماده شدن پروژه‌های تعریف شده و به نتیجه رساندن آن‌ها برای پیک سال ۹۷ در حوزه شرکت برق منطقه ای و شرکت‌های توزیع است. این پروژه‌ها در نقاط اولویت‌دار که خشکسالی و کاهش تولید برق آبی بر آن‌ها تاثیرگذار است مثل شمال خوزستان، شمال شرق خوزستان و مرکز باید به نتیجه برسند. امیدواریم که منابع لازم برای اتمام این پروژه‌ها هرچه سریع تر تخصیص یابد.

خبر جدید  گرد و خاک اهوازی‌ها را روانه بیمارستان کرد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان عبور از تابستان ۹۷ را نیازمند همکاری همه دانست و بیان کرد: تابستان زودرسی در پیش داریم و مشکلات خشکسالی و کاهش تولید نیروگاه‌های برق آبی بر همگان روشن است، لذا لازم است که همه نسبت به شرایط حساس شوند و از امروز به فکر راه حل باشیم.

دشت بزرگ در پایان یاد آور شد: پیش بینی اختلاف تولید و مصرف ۵ هزار مگاواتی در پیک ۹۷ را داریم که نیازمند برنامه‌ریزی برای دریافت از شبکه‌های مجاور و محدودیت‌های مصرف هستیم. در این زمینه لازم است که از توانایی‌های رسانه‌ها برای اصلاح الگوی مصرف و تبیین شرایط پیش رو کمک گرفته شود و صنایع پر مصرف هم از همین امروز آگاهی سازی واقدامات لازم را جهت کاهش مصرف انجام دهند تا کمترین آسیب را ببینند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد