20:29:47 - جمعه 2 مارس 2018 / شناسه خبر: 4553
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گسترش دانشکده‌های حقوق تناسبی با بازار کار ندارد
گسترش دانشکده‌های حقوق تناسبی با بازار کار ندارد
به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد افشارنیا شامگاه امروز در همایش کانون وکلای دادگستری ایران اظهار کرد: باید به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد که روز وکیل را در تقویم ملی به ثبت برسانند؛ تا جایی که خبر دارم این کار انجام نشده با وجود اینکه برای بسیاری از برنامه‌ها روز به ثبت رسیده داریم. […]

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد افشارنیا شامگاه امروز در همایش کانون وکلای دادگستری ایران اظهار کرد: باید به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد که روز وکیل را در تقویم ملی به ثبت برسانند؛ تا جایی که خبر دارم این کار انجام نشده با وجود اینکه برای بسیاری از برنامه‌ها روز به ثبت رسیده داریم.

وی افزود: کسب استقلال برای وکلا و جامعه عدلیه کشور یکی از افتخارات ایران اسلامی و یکی از دستاوردهای مهم مردم ایران در زمان انقلاب مشروعیت بوده است.

خبر جدید  شهرداری اهواز از آب شرب برای فضای سبز استفاده نکند

رئیس‌کل دادگستری خوزستان تصریح کرد: مدتی است که کانون‌های وکلای دادگستری درگیر چند بحث و مسئله مهم، چالشی و مناقشه برانگیز شده است؛ با توجه به برخی اقدامات ناصواب باید با حساسیت و دقت بیشتری کانون‌های وکلای کشور به این مسئله بپردازند که حق به دست آورده آنها مخدوش نشود.

افشارنیا ادامه داد: گسترش بی‌رویه دانشکده‌های حقوق در کشور هیچ تناسبی با بازار کار بعد از فارغ‌التحصیلی ندارد. این ظرفیت برای جذب تعداد فعلی فارغ‌التحصیلان وجود ندارد و متأسفانه حتی آموزش‌های لازم و حرفه‌ای به آنها ارائه نمی‌شود.

خبر جدید  رقابت های قهرمانی وزنه برداری کشور فردا در اهواز برگزار می شود

وی اضافه کرد: چند سال است که جامعه حقوقی کشور درگیر این مسئله هستند؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام این حق و احترام را به جامعه وکلا داده که در مقام دفاع از موکل از احترام قضات برخوردار و شئون برای آنها نیز رعایت شود.

رئیس‌کل دادگستری خوزستان با اشاره به اینکه کانون وکلا باید در وهله اول از وکلای خود صیانت کند، بیان کرد: اتحادیه سراسری وکلای کشور در این زمینه می‌تواند نقش خیلی خوبی را ایفا و برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشد.

خبر جدید  حاشیه‌ها شورای شهر را از خدمت‌رسانی به مردم باز می‌دارد

افشارنیا با اشاره به اینکه تعهد وکیل باید تعهد به‌وسیله و نه نتیجه باشد، عنوان کرد: حفظ سلامت و سعادت کانون وکلا نیز باید موردتوجه و دغدغه هیئت‌ها و دادستان انتظامی کانون قرار بگیرد؛ عین اقداماتی که برای حفظ سلامت در دادگستری انجام می‌دهیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد