17:26:01 - شنبه 3 فوریه 2018 / شناسه خبر: 869
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کم آبی همچنان گریبانگیر کشاورزی خوزستان
کم آبی همچنان  گریبانگیر کشاورزی خوزستان
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در صورت ادامه کم آبی کشاورزان خوزستان دچار خسارات سنگین خواهند شد. به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، کیخسرو چنگلوایی در خصوص تأمین آب برای کشت های پاییزه و تغییر الگوی کشت در استان، گفت:  سالانه در دو نوبت جهت برنامه ریزی برای کشت های پاییزه و تابستانه در […]

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در صورت ادامه کم آبی کشاورزان خوزستان دچار خسارات سنگین خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، کیخسرو چنگلوایی در خصوص تأمین آب برای کشت های پاییزه و تغییر الگوی کشت در استان، گفت:  سالانه در دو نوبت جهت برنامه ریزی برای کشت های پاییزه و تابستانه در شهریور ماه و اردیبهشت ماه با سازمان آب و برق هماهنگی های لازم صورت می گیرد.

وی افزود: در سال جاری نیز سطوح زیر کشت به تفکیک رودخانه ها، شهرستان ها نوع کشت مشخص گردید.

خبر جدید  آبفای اهواز بهداشتی بودن آب انشعاب قانونی را تضمین می کند

چنگلوایی با بیان این که امسال با خشکسالی بی سابقه در ۶۰ سال اخیر مواجه شدیم وضعیت آب را در ۴ حوزه بحرانی دانست و  اظهار داشت: ۴۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به جای سه تا چهار نوبت، تاکنون فقط یک نوبت آبرسانی شده اند و در حوزه خیرآباد و مارون ۳۵ هزار هکتار کاملاً خشک شده اند.

خبر جدید  سازمان تبلیغات اسلامی در موضوع کاهش آسیب های اجتماعی جدی است

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت موجود در کشت بهاره نیز دچار خسارت خواهیم شد و احتمال این که در بهار و تابستان فقط کشت های دامی داشته باشیم بسیار بالا است.

چنگلوایی با بیان این که بیشتر کشاورزان استان شغل دوم ندارند و در صورت ادامه این وضعیت دچار ضرر می شوند، تصریح نمود: باید به فکر معیشت این قشر از جامعه بود که هم خسارت نکاشت آن ها در نظر گرفته شود و هم برنامه ریزی برای جلوگیری از آسیب به این بخش صورت بگیرد.

خبر جدید  هر روز خسته از دردهایمان خم به ابرو نمی‌آوریم

وی در ادامه در خصوص تغییر الگوی کشت در استان با توجه به وضع موجود، گفت: ارتقاء راندمان آب، پوشش انهار سنتی، استفاده از سیستم های آبیاری نوین، تحویل آب به صورت حجمی به بهره برداران از جمله تمهیدات در نظر گرفته شده جهت عبور از سد کم آبی در استان می باشد.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد