10:53:26 - دوشنبه 5 مارس 2018 / شناسه خبر: 4927
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کشف ۸۰۰ سکه تاریخی تقلبی در شوش
کشف ۸۰۰ سکه تاریخی تقلبی در شوش
به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، سعید دیناروند اظهار داشت: تعداد ۸۰۰ سکه مکشوف توسط اداره آگاهی شوش طی روزهای گذشته برای بررسی و کارشناسی به اداره میراث فرهنگی شوش تحویل داده شدند. وی با اشاره به نتایج بررسی ها ادامه داد: پس از بررسی ‎ های لازم و مطالعه و کارشناسی دقیق از سوی کارشناس […]

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، سعید دیناروند اظهار داشت: تعداد ۸۰۰ سکه مکشوف توسط اداره آگاهی شوش طی روزهای گذشته برای بررسی و کارشناسی به اداره میراث فرهنگی شوش تحویل داده شدند.

وی با اشاره به نتایج بررسی ها ادامه داد: پس از بررسی ‎ های لازم و مطالعه و کارشناسی دقیق از سوی کارشناس باستان ‎ شناسی اداره میراث فرهنگی شوش، مشخص شد که نوع جنس فلز سکه ‎ ها از آلیاژ برنج (هم رنگ طلا) است.

خبر جدید  ساخت مدرسه در خوزستان با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان

 

سکه دوران ساسانی

رئیس میراث فرهنگی شوش عنوان کرد: همچنین در بررسی ‎ ها مشخص شد جعل نقش پشت و روی سکه  ها از روی سکه های دوره تاریخی ساسانی الگوبرداری شده است.

همه ۸۰۰ سکه تقلبی و بدلی هستند

دیناروند گفت: با توجه به این موارد همه ۸۰۰ سکه تقلبی و بدلی هستند و دارای هیچ ‎ گونه ارزش تاریخی و فرهنگی نیستند.

خبر جدید  تقدیر از فداکاری و تلاش های مخلصانه آتش نشانان هندیجان

رئیس میراث فرهنگی شوش یادآور شد: جرم انتسابی عاملین خرید و فروش اشیای گفته‎ شده به صورت صریح در بند ۲ ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی ذکر شده است و با توجه به این ‎ که فروشنده به جعل این اشیا اقدام کرده است جرم انتسابی تشدید می ‎ شود.

خبر جدید  مرمت بخشی از مسجد تاریخی جامع دزفول

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد