14:28:36 - چهارشنبه 7 فوریه 2018 / شناسه خبر: 1417
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش ۸۹ میلیون مترمکعب از ذخایر سدهای خوزستان در ۱۷ روز گذشته
کاهش ۸۹ میلیون مترمکعب از ذخایر سدهای خوزستان در ۱۷ روز گذشته
معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: طی ۱۷ روز گذشته حجمی معادل ۸۹ میلیون مترمکعب از ذخایر سدهای خوزستان کاهش پیدا کرده است. به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، هوشنگ حسونی‌زاده در جلسه ستاد بحران که امروز (۱۸ بهمن‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: میزان […]

معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: طی ۱۷ روز گذشته حجمی معادل ۸۹ میلیون مترمکعب از ذخایر سدهای خوزستان کاهش پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، هوشنگ حسونی‌زاده در جلسه ستاد بحران که امروز (۱۸ بهمن‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: میزان بارش در حوضه‌های آبریز، وضعیتی بدتر از داخل استان خوزستان دارند و از ۵۹ درصد تا ۷۷ درصد کاهش بارش داشته‌اند.

وی افزود: به دنبال بارش برف در هفته گذشته، پوشش برفی ۱۲ درصدی در حوضه‌های مشرف بر خوزستان را داشتیم که اکنون به ۲۳ درصد رسیده است. میزان ورودی آب سدها در ۱۷ روز گذشته نیز ۳۳۵ میلیون مترمکعب بوده که کاهش ۴۹ درصدی نسبت به سال گذشته و کاهش ۷۹ درصدی نسبت به درازمدت را نشان می‌دهد.

معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان ادامه داد: میزان خروجی سدهای خوزستان نیز در این ۱۷ روز، ۴۳۹ میلیون مترمکعب بوده است. بنابراین طی این مدت نسبت خروجی به ورودی ۳۱ درصد افزایش داشته و حجمی معادل ۸۹ میلیون مترمکعب از ذخایر سدهای خوزستان کاهش پیدا کرده است.

حسونی‌زاده تصریح کرد: حجم مفید سدهای خوزستان، امروز هزار و ۴۳۰ میلیون مترمکعب و ۱۰ درصد ظرفیت مخازن پر و حجم خالی مخازن در حدود ۱۲٫۵ میلیارد مترمکعب است که این حجم در سال گذشته ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب بوده است.

وی افزود: حجم مصارف قابل تأمین ۷٫۷ میلیارد مترمکعب است در حالی که نیاز نرمال چیزی حدود ۱۷ میلیارد مترمکعب در سال است. اگر این ۷٫۷ میلیارد مترمکعب تأمین شود، در انتهای شهریور، با حجمی معادل ۱٫۷ میلیارد مترمکعب وارد سال آبی جدید خواهیم شد که نسبت به سال گذشته ۲٫۸ میلیارد مترمکعب کسری دارد.

معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان ادامه داد: دبی عبوری از شهر اهواز با این وضعیت حداکثر ۱۴۰ مترمکعب در ثانیه خواهد بود. با وجود این ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب حجم قابل تامین، نیاز شرب ما ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون و نیاز صنعت ۳۹۰ میلیون خواهد بود.

در خوزستان آب به طور مطلق باید به شرب اختصاص یابد

خبر جدید  حضور امروز مردم قوت قلبی برای رزمندگان اسلام است

همچنین درویشعلی کریمی، مدیرعامل آبفا روستایی خوزستان در این جلسه اظهار کرد: ما با دو مشکل مواجه هستیم که یکی قطعی برق و دیگری کاهش دبی و افزایش EC آب است. آنچه که ما ارائه می‌دهیم داده‌های علمی است بنابراین اتخاذ تصمیم کار چندان سختی نیست.

وی افزود: با توجه به اینکه آب اولویت‌بندی شده است و تامین آب شرب در اولویت اول است باید این تصمیم را بگیریم که کشت انجام نشود و برخی صنایع فعلا تولید نداشته باشند و آب به طور مطلق به شرب اختصاص یابد.

انتهای پیام

خبر جدید  مصدوم شدن چهار نوجوان بر اثر انفجار ترقه در دزفول

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد