23:13:14 - دوشنبه 5 فوریه 2018 / شناسه خبر: 1058
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش دبی کارون به تدریج اثرات منفی خود را نشان می دهد
کاهش دبی کارون به تدریج اثرات منفی خود را نشان می دهد
به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی شبه شامگاه امروز در نشست شورای آب و برق استان خوزستان اظهار کرد: در ارتباط با بحث خشکسالی، حوزه های زهره، خیرآباد و مارون بحرانی هستند ولی رهاسازی آب به تالاب شادگان نیز امشب در دوره اول تمام می شود. وی افزود: به واسطه افزایش درجه حرارت و تقاضای حجم […]

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی شبه شامگاه امروز در نشست شورای آب و برق استان خوزستان اظهار کرد: در ارتباط با بحث خشکسالی، حوزه های زهره، خیرآباد و مارون بحرانی هستند ولی رهاسازی آب به تالاب شادگان نیز امشب در دوره اول تمام می شود.

وی افزود: به واسطه افزایش درجه حرارت و تقاضای حجم بیشتر آب برای مصرف کشاورزی، بحران بیشتر تجدید می شود.

شبه با اشاره به اینکه فعالیت پمپاژ ایستگاه ویس در حوزه رودخانه کارون مشکلاتی ایجاد می کند، افزود: ترکش های بحث ویس به تدریج ایجاد می شود، ایستگاه های آب شرب نیز تحت تأثیر کاهش دبی آب قرار خواهند گرفت.

خبر جدید  کارشکنی برای حمل ریلی بار از مرزهای خرمشهر

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به اینکه در حوزه کرخه شرایط به نسبت بهتر است، گفت: کاهش دبی رودخانه کارون به تدریج اثرات خود را نشان خواهد داد.

هوشنگ حسونی زاده معاون مطالعات پایه و طرحهای جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان نیز در این نشست اظهار کرد: ۱۲ درصد پوششی برفی ظرف دو هفته قبل داشتیم که امروز به ۲۳ درصد رسیده است. طی این مدت همچنین ۲۷۳ میلیون مترمکعب آب ورودی به سدها و ۳۳۶ میلیون خروجی داشتیم.

خبر جدید  هوای بالای 49 درجه و بالاتر در خوزستان

وی افزود: ۴۴ میلیون از حجم مخازن به دلیل افزایش مصرف کاهش پیدا کرده و حجم مفید ذخیره یک میلیارد و ۴۵۱ میلیون مترمکعب است.

حسونی زاده با اشاره به اینکه در صورت ادامه این وضعیت سه میلیارد کسری مخازن خواهیم داشت، گفت: به صدا و سیما پیشنهاد می شود که میزگردهایی به غیر از مدیران، مثلا اساتید دانشگاهی برگزار و وضعیت جهانی خشکسالی و اثرات آن، تغییر اقلیم و همچنین تاریخچه خشکسالی در ایران را برای مردم تبیین کنند.

خبر جدید  دنبال آن هستیم که خوزستان مشمول گرانی برق نشود

وی با اشاره به اینکه در رابطه با خشکسالی، شنبه گذشته وضعیت را به وزیر نیرو گزارش داده ایم، خبر داد:۳۰ بهمن دبیران آب و محیط زیست (۳۰۰ نفر) برای حضور در ورکشاپ دعوت شده اند تا فرهنگ سازی لازم در زمینه آموزش و پرورش را داشته باشیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد