18:41:11 - یکشنبه 14 آوریل 2019 / شناسه خبر: 49156
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وضعیت کیفی آب شرب اهواز پس از وقوع سیلاب
وضعیت کیفی آب شرب اهواز پس از وقوع سیلاب
قائم مقام ستاد مدیریت بحران شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: کیفیت آب شرب اهواز به طور روزانه پایش می‌شود و به هیچ وجه پس زدگی و یا تلاقی آب با فاضلاب نداشته‌ایم، حتی در مناطقی که فاضلاب فروکش کرده دستور آهک پاشی صادر شده تا مشکلی از نظر بهداشت عمومی مردم نداشته باشیم.

شعارسال:قائم مقام ستاد مدیریت بحران شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: کیفیت آب شرب اهواز به طور روزانه پایش می‌شود و به هیچ وجه پس زدگی و یا تلاقی آب با فاضلاب نداشته‌ایم، حتی در مناطقی که فاضلاب فروکش کرده دستور آهک پاشی صادر شده تا مشکلی از نظر بهداشت عمومی مردم نداشته باشیم.

احمد باقری ، درباره کیفیت آب شرب اهواز پس از وقوع سیلاب اخیر اظهار داشت: ۷۰ درصد منابع آب اهواز از غدیر و آب حیات و ۳۰ درصد از کارون است. تاکنون ما هیچ شبکه‌ای در سطح اهواز نداریم که تلاقی آب و فاضلاب و یا پس زدگی رخ داده باشد.

وی با بیان اینکه روزانه ۷۰۰ هزار متر مکعب آب از ۵ تصفیه خانه وظیفه تامین آب اهواز را به عهده دارند، افزود: کیفیت آب بر اساس استاندارد و سازمان جهانی بهداشت به طور روزانه نمونه‌برداری و آزمایش می‌شود و تاکنون موردی مبنی بر آلایندگی با فاضلاب گزارش نشده است.

قائم مقام ستاد مدیریت بحران شرکت آب و فاضلاب اهواز تاکید کرد: با توجه به افزایش دبی کارون و پس زدگی فاضلاب تعداد نمونه برداری‌ها بیشتر شده یعنی آزمایگشاه‌ها فعالانه و بطور و شبانه روزی آزمایشات لازم را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه شرایط آب شرب اهواز پایدار است، گفت: زمانی دبی رودخانه حدود ۳۰۰ متر مکعب بر ثانیه بود اکنون به ۳۱۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسیده است، وضعیت رودخانه تغییر داشته اما تاسیسات آب پایدار و هیچ قطعی نداشته‌ایم و در تصفیه‌خانه‌ها نیز قبل از سیلابی شدن رودخانه‌ها دایک خاکی با ارتفاع مناسب ایجاد شده است.

باقری با بیان اینکه مشکلات ما در شیرهای شبکه از خط خروجی ۹۰۰ در منطقه مهزیار نیز در حال رفع شدن است، گفت: وقتی دبی کارون افزایش پیدا کرد پس زدگی از لوله‌های خروجی، ما را دچار مشکل کرد که اکنون رفع شده است. مثلا در خیابان ۱۳ کیانپارس یک خط ۷۰۰ جمع کننده فاضلاب ریزش کرده بود که پس از ۲ روز کار شبانه روی بازسازی شد و اکنون فاضلاب در جریان است.

وی خاطرنشان کرد: کیفیت آب به طور روزانه پایش می‌شود و به هیچ وجه پس زدگی و یا تلاقی آب با فاضلاب نداشته‌ایم، حتی در مناطقی که فاضلاب فروکش کرده دستور آهک پاشی صادر شده تا مشکلی از نظر بهداشت عمومی مردم نداشته باشیم.

قائم مقام ستاد مدیریت بحران شرکت آب و فاضلاب اهواز درباره وضعیت شبکه فاضلاب شهر توضیح داد: در برخی مناطق شهر جوی‌ها روباز هستند اما طرح جامع فاضلاب اهواز طبق زمانبندی در حال انجام است.

وی یادآور شد: در حال حاضر آزمایشگاه‌ها با ماموریت بیشتری کار می‌کنند، تعداد نمونه برداری‌های روزانه از آب افزایش یافته و ستاد بحران روزانه تشکیل جلسه می‌دهد و سامانه ۱۲۲ نیز پاسخگوی شکایات مردمی است.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار۲۴فروردین ۹۸، کدخبر: ۷۵۰۱۷۹،www.ilna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  نقش متفاوت شرکت‌ها در خوزستان
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد