14:21:21 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018 / شناسه خبر: 4204
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وضعیت مخازن سد دز و کرخه هنوز بحرانی است
وضعیت مخازن سد دز و کرخه هنوز بحرانی است
محمد سجادیان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میزان بارش در ماه های اخیر مناسب نبوده و این موضوع محدودیت‌ هایی برای کشت بهاره و تابستان در سطح استان به دنبال داشته است. وی افزود: در سال جاری بارش‌های اخیر در مقیاس سال آبی حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است؛ امیدوار هستیم تا در […]

محمد سجادیان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میزان بارش در ماه های اخیر مناسب نبوده و این موضوع محدودیت‌ هایی برای کشت بهاره و تابستان در سطح استان به دنبال داشته است.

وی افزود: در سال جاری بارش‌های اخیر در مقیاس سال آبی حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است؛ امیدوار هستیم تا در هفته‌های پیش رو بارش باران به اندازه ای باشد که کمبود آب در مخازن سد دز و کرخه را تا حدودی جبران کند.

خبر جدید  گردشی در خانه هایی که بوی تاریخ می دهند/دزفول دیار خانه های قدیمی

رئیس امور آب منطقه شمال غرب خوزستان شرایط مخازن سد کرخه و دز را بحرانی دانست و افزود: در این زمان میزان ذخیره آب دریاچه این دو سد تا شرایط مطلوب بیش از دو میلیارد متر مکعب فاصله دارد.

وی با اشاره به تنش ۵۰ درصدی بارش‌ باران در جامعه آماری گفت: حجم کل آب موجود در دریاچه سد کرخه ۹۵۰ هزار متر مکعب بوده؛ این مسئله به این معناست که در این زمان امکان برداشت کامل از آب در پشت دیواره سد دز وجود ندارد.

خبر جدید  انتقال فرهنگ خرید کالای ایرانی بین کودکان و نوجوانان

سجادیان اظهار کرد: با توجه به خشکسالی پیش آمده در سال های اخیر، احتمال کشت بسیار محدود و یا عدم کشت بهاره در حوزه آبی شمال غرب خوزستان بسیار زیاد است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد