12:14:05 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018 / شناسه خبر: 4483
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزارت راه و شهرسازی به وضعیت شهرداری ها توجهی ندارد
وزارت راه و شهرسازی به وضعیت شهرداری ها توجهی ندارد
به گزارش خبرنگار مهر، مجید افرام پیش از ظهر امروز پنجشنبه در مجمع بسیج مهندسان کشور که در تالار فجر اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در صورتی که بخواهیم عملکرد و فرآیند یک نهاد را به صورت مصداقی مورد بررسی قرار دهیم به طور حتم به نتیجه درستی دست پیدا نخواهیم کرد، زیرا در کنار […]

به گزارش خبرنگار مهر، مجید افرام پیش از ظهر امروز پنجشنبه در مجمع بسیج مهندسان کشور که در تالار فجر اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در صورتی که بخواهیم عملکرد و فرآیند یک نهاد را به صورت مصداقی مورد بررسی قرار دهیم به طور حتم به نتیجه درستی دست پیدا نخواهیم کرد، زیرا در کنار مثال های بد، مثال های خوب نیز وجود دارد؛ نمی توان با این مثال ها به مقایسه پرداخت.

وی افزود: در زلزله اخیر کرمانشاه با ساختمان هایی مواجه بودیم که مقاومت سازه ای نداشتند اما در شهرستان اسلام آباد بیمارستانی احداث شده بود که مقاومت خود را حفظ کرده و خسارت جانی نداشت؛ به صورت کلی میزان تلفات جانی در این دو مکان گویای اهمیت ساختمان های مقاومت است.

عضو هیئت رئیسه شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور در ارتباط با مغایرت روند ساخت یک سازه با پروانه و نقشه های مصوب شده، گفت: در این چرخه نادرست تنها سازمان نظام مهندسی مقصر نیست و اختیار و قدرت کامل در این حوزه به نظام مهندسی ساختمان برنمی گردد؛ اگر بررسی درستی صورت بگیرد شاید نظام مهندسی کمترین اشکال و ایراد را در این زمنیه داشته باشد.

خبر جدید  جوابیه اداره کل انتقال خوزستان در خصوص انتشار کلیپ انباشت وسایل اوراقی در مرکز انتقال خون ماهشهر

افرام با انتقاد از سیستم شهرداری گفت: متاسفانه وزارت راه و شهرسازی به وضعیت شهرداری ها توجهی ندارد و نگرانی از این بابت ندارد که شهرداری ها کل شهر را هم بفروشند و یا اینکه نقشه دومی برای یک سازه وجود دارد یا ندارد. در مورد آیین نامه کنترل ساختمان و افزایش وظایف شهرداری ها نگران هستیم زیرا شهرداری ها با وضعیت خوبی در این خصوص مواجه نیستند.

عضو هیئت رئیسه شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور در ادامه انتقاد کرد: تا کنون چندین بار این فرایند را آزموده ایم، در این زمان چگونه می توان به سیستم شهرداری اعتماد کرد و وظایف بیشتری را به آنها محول کرد. سازمان نظام مهندسی در حلقه شومی گرفتار شده زیرا در صورتی که عوامل اجرایی آموزش ندیده و کیفیت مصالح ساختمانی پایین باشد، هر چقدر هم که این سازمان قوی باشد کار به جایی نمی رسد.

خبر جدید  توقف فولاد خوزستان در لیگ برتر فوتبال

وی با اشاره به اینکه تنها در صورتی که وضعیت امروز اصلاح شد آن وقت می توان به آینده امیدوار بود، عنوان کرد: هیچ سیستمی در طبیعت ایده آل نیست و ما حتی در نظام فنی ـ اجرایی کشور هم مدرک و امضاء فروشی داریم.

عضو هیئت رئیسه شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور در ادامه با طرح این سوال که مهرفروشی و امضاءفروشی آیا در قسمت طراحی بیشتر است یا نظارت گفت: وقتی طراح از سوی مالک انتخاب می شود نمی توان نظام مهندسی را به عنوان یک جزیره انتخاب و نقاط ضعف و قوت آن را به تنهایی مقایسه کرد.

خبر جدید  فراخوان جشنواره قرآن استادان در دانشگاه شهیدچمران اهواز منتشر شد

افرام با اشاره به اینکه اگر می خواهیم کیفیت خدمات مهندسی افزایش پیدا کند باید به سمت نظارت مقیم حرکت کنیم، اضافه کرد: در این صورت افراد کارمند نمی تواند در امور فنی و مهندسی به صورت تمام وقت دخالت کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه اگر در طراحی مشکل داریم می توان این طراحی ها را در شرکت ساماندهی کرد، گفت: ارتقای کیفیت مهندسی ساخت و ساز و همچنین خدمت رسانی به مردم از جمله اهداف این سازمان هستند و در این راستا تمام تلاش خود را به کار می گیریم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد