11:03:31 - چهارشنبه 6 دسامبر 2017 / شناسه خبر: 204
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ورود فاضلاب از ۲۳ نقطه به کارون/طرح جمع آوری فاضلاب اهواز تهیه شده است
ورود فاضلاب از ۲۳ نقطه به کارون/طرح جمع آوری فاضلاب اهواز تهیه شده است
مدیرعامل شرکت آبفا اهواز با بیان اینکه در حال حاضر پروژه تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز با حمایت استاندار خوزستان به مرحله دعوت از فاینانسور رسیده است، گفت: اهواز تنها دارای یک تصفیه‌خانه فاضلاب در غرب شهر است که با ظرفیت ۳۰ هزار مترمکعب در شبانه روز به هیچ عنوان پاسخگوی حجم فاضلاب تولیدی آن […]

مدیرعامل شرکت آبفا اهواز با بیان اینکه در حال حاضر پروژه تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز با حمایت استاندار خوزستان به مرحله دعوت از فاینانسور رسیده است، گفت: اهواز تنها دارای یک تصفیه‌خانه فاضلاب در غرب شهر است که با ظرفیت ۳۰ هزار مترمکعب در شبانه روز به هیچ عنوان پاسخگوی حجم فاضلاب تولیدی آن نیست.

شعار سالفردوس کریمی در حاشیه عملیات اجرایی احداث خط انتقال و شبکه فاضلاب کوی سیاحی و سلیم آباد اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:این پروژه زیرساختی ضروری برای منطقه کوی سیاحی و سلیم آباد است و شامل خطوط با اقطار ۳۱۵ ، ۴۰۰،۶۰۰ و ۸۰۰ میلیمتر با مجموع طول حدود ۱۱هزار متر است.

وی با اشاره به این‌که زمان تعیین شده برای اتمام پروژه حدود یکسال است و منابع آن از محل اعتبارات وزارت نفت تامین می‌شود، افزود: دغدغه اصلی شرکت آبفا اهواز دفع بهداشتی فاضلاب است و در این زمینه متاسفانه پروژه‌های حیاتی در بخش فاضلاب کلانشهر اهواز از جمله تصفیه خانه فاضلاب شرق و غرب سال‌ها متوقف شده بود.

خبر جدید  تقویت سیل بندها در شوش

مدیرعامل شرکت آبفا اهواز تصریح کرد: با پیگیری و حمایت استاندار خوزستان و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت‌های علمی و متخصصین حوزه آب و فاضلاب در سال جاری راهکارهای فعال سازی پروژه‌های تصفیه خانه فاضلاب شرق و غرب مطرح شد و امیدواریم به زودی شاهد تحقق این پروژه‌ها در کلانشهر اهواز باشیم.

کریمی عنوان کرد: اهواز دارای جمعیتی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است و تنها دارای یک تصفیه‌خانه فاضلاب در غرب شهر است که با ظرفیت ۳۰ هزار مترمکعب در شبانه روز به هیچ عنوان پاسخگوی حجم فاضلاب تولیدی آن نیست.

وی ادامه داد: با تمام توان و در راستای خدمت به شهروندان پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شرق تخصیص اعتبار و رفع معارض شد و در آینده‌ای نزدیک افتتاح خواهد شد.تصفیه‌خانه فاضلاب شرق با ظرفیت ۱۱۲ هزار مترمکعب در شبانه روز تاثیر بسیار زیادی در حوزه تصفیه فاضلاب دارد و شرکت آبفا اهواز با جدیت تمام به دنبال افتتاح آن است.

خبر جدید  راه اندازی ۱۰ کارگاه تولید ماسک و شیلد توسط هلال احمر خوزستان

مدیرعامل شرکت آبفا اهواز با اشاره به تصفیه‌خانه فاضلاب غرب اهواز اظهار کرد: این پروژه با ظرفیت ۹۰هزار مترمکعب در شبانه روز باید در پنج سال گذشته به مرحله عقد قرارداد و تعیین فاینانسور می‌رسید اما متاسفانه مانند برخی پروژه‌های مهم دیگر متوقف شد تا همچنان بار تصفیه فاضلاب کلانشهر اهواز بر دوش یک تصفیه‌خانه باشد و سایر فاضلاب‌های تولیدی وارد رودخانه کارون که شریان حیاتی شهر اهواز است، شود.

کریمی با بیان این‌که در حال حاضر پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب غرب اهواز با حمایت استاندار خوزستان به مرحله دعوت از فاینانسور رسیده است، اظهار کرد: پروژه ایجاد خطوط جمع کننده فاضلاب در سواحل شرقی و غربی کارون با تامین اعتبار از طریق اعتبارات مصوب دولت و بخشی از حوزه فاینانس خارجی از پروژه‌های بسیار ضروری و مهم است که باید اجرایی شود.

خبر جدید  آواز کلاغ سفید را گوش کنید!

وی افرود: رودخانه کارون در محدوده شهر اهواز دارای ۲۳ نقطه ورودی فاضلاب است که پس از مطالعه و بررسی شرکت آبفا اهواز در سال جاری، پنج نقطه به عنوان نقاط بحرانی تعیین شدند. حدود ۴۰ درصد از فاضلاب اهواز از طریق این نقاط وارد رودخانه می‌شود بنابراین طرح خطوط جمع کننده فاضلاب برای این نقاط با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان تهیه و به استاندار خوزستان داده شد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار ۱۳ آذر ۹۶، کدمطلب:۹۶۹-۹۴۷۴-۵، www.isna.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد