12:30:36 - شنبه 9 ژوئن 2018 / شناسه خبر: 14074
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
میزان آب بستر اصلی رودخانه کرخه نصف شده است
میزان آب بستر اصلی رودخانه کرخه نصف شده است
رئیس پارک ملی کرخه با بیان اینکه در حال حاضر میزان آب بستر اصلی رودخانه کرخه نصف شده است، بر لزوم تأمین حق‌آبه محیط زیستی این رودخانه تاکید کرد. شعار سال: رئیس پارک ملی کرخه با بیان اینکه در حال حاضر میزان آب بستر اصلی رودخانه کرخه نصف شده است، بر لزوم تأمین حق‌آبه محیط […]

رئیس پارک ملی کرخه با بیان اینکه در حال حاضر میزان آب بستر اصلی رودخانه کرخه نصف شده است، بر لزوم تأمین حق‌آبه محیط زیستی این رودخانه تاکید کرد.

شعار سال: رئیس پارک ملی کرخه با بیان اینکه در حال حاضر میزان آب بستر اصلی رودخانه کرخه نصف شده است، بر لزوم تأمین حق‌آبه محیط زیستی این رودخانه تاکید کرد.

محمد الوندی ، با اشاره به وضعیت رودخانه کرخه در خشکسالی اظهار کرد: بارها هشدار داده‌ایم که میزان آب رودخانه کرخه بسیار نگران‌کننده است. میزان آب رودخانه کرخه حتی نسبت به پنج شش ماه گذشته کاهش یافته است.

خبر جدید  مرگ تلخ گاومیش‌ها در نهر "مالح" بخش شاوور شوش

وی افزود: کمبود آب و کاهش سطح آب کرخه در ماه‌های اخیر بیشتر شده و سطح آب این رودخانه در دو ماه اخیر بسیار پایین‌تر از گذشته بوده است. عقب‌نشینی و خالی شدن بستر اصلی رودخانه مشهود است و تقریبا میزان آب در بستر اصلی رودخانه نسبت به سال گذشته نصف شده است.

خبر جدید  کوی مهدیس اهواز خسته از بی مهری ها

رئیس پارک ملی کرخه عنوان کرد: با توجه به اینکه حیات پوشش گیاهی رودخانه کرخه وابسته به آب است درختان و بوته‌های اطراف این رودخانه نیاز به سطح آب زیرزمینی بالا یا شرایط سیلابی دارند. حیات وحش و آبزیان رودخانه کرخه نیز نیاز به آب بیشتری دارند.

الوندی با اشاره به تبعات کم‌آبی رودخانه کرخه ادامه داد: کم‌آبی رودخانه کرخه در طولانی مدت می‌تواند بر حیات درختان کرخه که آشیانه پرندگان هستند اثر منفی بگذارد و همچنین در کاهش جمعیت آبزیان، تراکم درختان و از بین رفتن پوشش گیاهی تاثیرگذار باشد.

خبر جدید  تبعات برقی خشک‌ترین سال خوزستان

وی تاکید کرد: باید حق‌آبه محیط زیستی رودخانه کرخه تأمین شود تا حیات وحش آسیب نبیند و پایین‌دست و تالاب‌های منطقه نیز از سطح آب‌های زیرزمینی استفاده کنند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، کدخبر: ۹۷۰۳۱۹۰۸۲۶۶ ، www.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد