12:52:45 - یکشنبه 4 مارس 2018 / شناسه خبر: 4799
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ممنوعیت کشت برنج در خوزستان ۴۰ هزار نفر را بیکار می‌کند
ممنوعیت کشت برنج در خوزستان ۴۰ هزار نفر را بیکار می‌کند
رئیس انجمن برنج خوزستان با بیان این‌که با محدودیت کشت برنج موافق هستیم اما با ممنوعیت خیر، گفت: اگر ممنوعیت کشت برنج در استان اتفاق بیافتد، حدود ۴۰ هزار نفر از کشاورزان و خانواده‌های آن‌ها از کار بیکار خواهند شد. محمد سواری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: چندین و چند سال است که بحث […]

رئیس انجمن برنج خوزستان با بیان این‌که با محدودیت کشت برنج موافق هستیم اما با ممنوعیت خیر، گفت: اگر ممنوعیت کشت برنج در استان اتفاق بیافتد، حدود ۴۰ هزار نفر از کشاورزان و خانواده‌های آن‌ها از کار بیکار خواهند شد.

محمد سواری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: چندین و چند سال است که بحث این‌که کشت برنج در استان ممنوع شود، مطرح است اما به دلایل مختلف تاکنون این اتفاق نیافتاده است و همچنان نیز به دنبال آن هستیم تا شاهد ممنوعیت کشت برنج نباشیم.

خبر جدید  راهیابی 12 دانشجوی خوزستانی به جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان

وی افزود: شور بودن زمین‌های خوزستان و نیاز این اراضی به آبشویی و مبارزه با علف‌های هرز اهمیت کشت برنج را در استان خوزستان دوچندان می‌کند. همچنین اشتغال افراد در کارخانه‌های شالیکوبی که در سطح استان خوزستان به وجود آمده‌اند، مساله دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس انجمن برنج خوزستان تصریح کرد: هر ۵ هکتار از مزارع برنج توسط یک نفر کشت می‌شود و هر ساله سطح زیر کشت برنج در استان خوزستان حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار هکتار است. اگر ممنوعیت کشت برنج در استان خوزستان اتفاق بیافتد، حدود ۴۰ هزار نفر از کشاورزان و خانواده‌های آن‌ها از کار بیکار خواهند شد.

خبر جدید  حادثه تروریستی اهواز سبب نفرت عمومی همه ملت‌های آزاده جهان شد

سواری با بیان این‌که در حال حاضر حدود ۲۰۰ کارخانه شالیکوبی مدرن در استان وجود دارد، عنوان کرد: در هر کدام از این کارخانه‌های شالیکوبی حدود ۲۰ نفر مشغول به کار هستند و در صورت بحث ممنوعیت کشت برنج شاهد بیکار شدن این افراد خواهیم بود.

وی ادامه داد: در اقتصاد استان در زمان برداشت برنج شاهد جهش‌هایی هستیم که زمینه را برای اشتغال سایر افراد به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم می‌کند.

خبر جدید  معاون سیاسی - اجتماعی فرمانداری ویژه خرمشهر منصوب شد

رئیس انجمن برنج خوزستان با بیان این‌که با محدودیت کشت برنج موافق هستیم اما با ممنوعیت خیر، گفت: این‌که باید در شیوه آبیاری و شیوه کار تجدیدنظر کنیم تا شاهد جلوگیری از هدر رفت آب باشیم، همه برنج کاران اتفاق نظر دارند و هیچ مساله‌ای در این زمینه وجود ندارد. این اتفاق از سال‌های گذشته آغاز شده و بسیاری از کشاورزان از روش خشکه کاری استقبال می‌کنند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد