12:54:43 - یکشنبه 4 مارس 2018 / شناسه خبر: 4807
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ممنوعیت کشت برنج در خوزستان ۴۰ هزار نفر را بیکار می کند
ممنوعیت کشت برنج در خوزستان ۴۰ هزار نفر را بیکار می کند
 به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، محمد سواری گفت: اگر ممنوعیت را به جای محدودیت کشت برنج در خوزستان اتفاق بیافتد، حدود ۴۰ هزار نفر از کشاورزان و خانواده‌های آن‌ها از کار بیکار خواهند شد. سواری عنوان کرد: چند سال است که بحث ممنوعیت کشت برنج در خوزستان مطرح است اما به دلایل مختلف تاکنون این […]

 به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، محمد سواری گفت: اگر ممنوعیت را به جای محدودیت کشت برنج در خوزستان اتفاق بیافتد، حدود ۴۰ هزار نفر از کشاورزان و خانواده‌های آن‌ها از کار بیکار خواهند شد.

سواری عنوان کرد: چند سال است که بحث ممنوعیت کشت برنج در خوزستان مطرح است اما به دلایل مختلف تاکنون این اتفاق نیافتاده است.

وی اضافه کرد: شور بودن زمین‌های خوزستان و نیاز این اراضی به آبشویی و مبارزه با علف‌های هرز اهمیت کشت برنج را در استان خوزستان دوچندان می‌کند. همچنین اشتغال افراد در کارخانه‌های شالیکوبی که در سطح استان خوزستان به وجود آمده‌اند، مساله دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

خبر جدید  برگزاری کارگروه امداد و نجات ستاد بحران خوزستان

رئیس انجمن برنج خوزستان بیان کرد: هر ۵ هکتار از مزارع برنج توسط یک نفر کشت می‌شود و هر ساله سطح زیر کشت برنج در استان خوزستان حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار هکتار است. اگر ممنوعیت کشت برنج در استان خوزستان اتفاق بیافتد، حدود ۴۰ هزار نفر از کشاورزان و خانواده‌های آن‌ها از کار بیکار خواهند شد.

خبر جدید  تزریق روحیه به مردم الگوی ولایت پذیری است

سواری با بیان این‌که در حال حاضر حدود ۲۰۰ کارخانه شالیکوبی مدرن در استان وجود دارد، عنوان کرد: در هر کدام از این کارخانه‌های شالیکوبی حدود ۲۰ نفر مشغول به کار هستند و در صورت بحث ممنوعیت کشت برنج شاهد بیکار شدن این افراد خواهیم بود.

وی افزود: در اقتصاد استان در زمان برداشت برنج شاهد جهش‌هایی هستیم که زمینه را برای اشتغال سایر افراد به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم می‌کند.

خبر جدید  وقوع آتش‌سوزی علت قطعی‌های برق امروز در اهواز بود

رئیس انجمن برنج خوزستان خاطر نشان کرد: این‌که باید در شیوه آبیاری و شیوه کار تجدیدنظر کنیم تا شاهد جلوگیری از هدر رفت آب باشیم، همه برنج کاران اتفاق نظر دارند و هیچ مساله‌ای در این زمینه وجود ندارد. این اتفاق از سال‌های گذشته آغاز شده و بسیاری از کشاورزان از کشت برنج به روش خشکه کاری استقبال می‌کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد