21:20:54 - یکشنبه 4 مارس 2018 / شناسه خبر: 4866
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشکلات آلایندگی نفت روز به روز در حال افزایش است
مشکلات آلایندگی نفت روز به روز در حال افزایش است
به گزارش خبرنگار مهر، ایرج نظری عصر امروز یکشنبه در نهمین نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی خوزستان در سالن جلسات استانداری اظهار کرد: بحث نفت و فلرهای نفتی و آلاینده‌های نفتی و صنایع آلاینده باید به‌صورت خیلی جدی در شورای سلامت مطرح شود و مسئولان نفتی در این شورا حاضر و پاسخگوی اقدامات و […]

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج نظری عصر امروز یکشنبه در نهمین نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی خوزستان در سالن جلسات استانداری اظهار کرد: بحث نفت و فلرهای نفتی و آلاینده‌های نفتی و صنایع آلاینده باید به‌صورت خیلی جدی در شورای سلامت مطرح شود و مسئولان نفتی در این شورا حاضر و پاسخگوی اقدامات و ضرباتی که به سلامت مردم زده‌اند باشند.

وی افزود: نفت بعد از انقلاب هیچ خیر و برکتی برای خوزستان نداشت و اگر نفت نداشتیم این همه مشکلات نبود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: مسئولان نفتی باید این اراده و اعتقاد را داشته باشند که قبل از هر کاری باید منافع جامعه محلی را در نظر بگیرند و قبل از تولید نفت به مسئله محیط‌زیست و پیامدهای مخرب زیست محیطی نفت و رفاهیات مردمی که در اطراف آن چاه‌ها نفت زندگی می‌کنند، توجه داشته باشند.

نظری بیان کرد: اگر قرار است تولید ثروت صورت گیرد باید مردم محلی هم از آن منتفع شوند و سود ببرند، درحالی‌که ضرر و زیان‌های زیست محیطی را متحمل می‌شویم و هیچ چیزی هم به ما داده نمی‌شود درحالی‌که در مسجدسلیمان خارجی‌ها اول رفاهیات را ایجاد کردند که این باعث اشتغال شد.

خبر جدید   سپاه پاسداران شهرستان لالی در خط مقدم محرویت

وی با طرح سؤالی در خصوص سود و منفعت نفت برای خوزستان گفت: سود نفت برای استان ما چیست و مسئولان نفت باید این را به‌عنوان واقعیت در نظر بگیرند و به آن اعتقاد داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اقدامات وزارت نفت و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب برای حذف فلرهای نفتی و مبارزه با آلایندگی‌های حاصل از آنها و کاهش سهم فلرهای نفتی در بروز بحران‌های تنفسی ادامه داد: کارهای زیادی کردند اما مشکلات آلایندگی نفت روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

نفت هزینه نمی‌کند

نظری گفت: تولید نفت روزبه‌روز منجر به آسیب بیشتر به سلامت مردم استان شده است درحالی‌که آنها هیچ هزینه‌ای در بخش سلامت نمی‌کنند و بیمارستان‌های نفت هم خدماتی به مردم نمی‌دهند.

وی با طرح این سؤال که چرا مردم عادی نمی‌توانند از بیمارستان‌ها و کلینیک‌های نفت استفاده کنند خواهان حل این مسئله و جدی گرفته شدن آن شد و گفت: در بیمارستان نفت اهواز حتی ۵۰ درصد خدمات هم به مردم داده نمی‌شود.

خبر جدید  در بحران خشکسالی، مشکلات تامین آب شرب بهداشتی خوزستان بیشتر می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه اگر نفت تولید ملی است و مردمی که از آن آسیب می‌بینند باید سودش را هم ببینند، یادآور شد: ریزگردها مهم‌ترین مسئله حاد روزمره در استان است و باید بخشی از بودجه ریزگردها در اختیار بخش سلامت باشد.

نظری عنوان کرد: بیمارستان‌های اهواز بسیار فرسوده است و در شرایطی نیستند که بتوانند به مردم و بیماران خدمات دهند و از لحاظ فیزیکی هم در حد و شأن مردم خوزستان نیستند و اگر از منابع و اعتبارات کمکی برای نوسازی و بازسازی ساختمان‌های فرسوده بیمارستان‌ها نشود مسائل و مشکلات بخش سلامت و مردم هم حل نمی‌شود.

وی افزود: بیمارستان هزار تختخوابی قرار است در اهواز ساخته شود اما قادر نیستیم سهم ۱۵ درصدی خود را در این طرح تأمین کنیم و باید از بودجه ریزگردها منابعی برای تأمین سهم ۱۵ درصدی ما به آن اختصاص پیدا کند.

خبر جدید  دیدار نشست استاندار خوزستان با اعضای شورای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در اورژانس بیمارستان ابوذر به‌شدت با کمبود تخت مواجه هستیم و این اصلاً با استانی که نفت در آن تولید می‌شود همخوانی ندارد و مایه شرمساری است.

نظری با اشاره به بهره‌برداری از میادین غرب کارون در چارچوب نسل جدید قراردادهای نفتی و تأثیر منفی و مخرب آنها بر سلامتی مردم و محیط یست استان تصریح کرد: تمام صنایع نفت در قسمت‌هایی احداث می‌شود که ورودی بادها به استان است و با شعله‌ور شدن فلرها در آن قسمت حرارتی تولید می‌شود که بخارهای آن باعث متلاشی شدن ابرها و کاهش شدید بارندگی می‌شود درحالی‌که باید همه جوانب در این مسئله در نظر گرفته شود.

وی در پایان با اشاره به اعتراضات و تجمعات اخیر کارگران شرکت گروه ملی فولاد و تأثیر آن در استان گفت: اگر کارکنان بخش سلامت و درمان و بهداشت یک روز دست از کار بشکند اتفاقات زیادی در استان خواهد افتاد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد