8:35:11 - دوشنبه 5 مارس 2018 / شناسه خبر: 4910
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشارکت چهارهزار و ۵۰۰ دانش‌آموز و خانواده در مسابقات قرآن خوزستان
مشارکت چهارهزار و ۵۰۰ دانش‌آموز و خانواده در مسابقات قرآن خوزستان
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ رئیس اداره قرآن و عترت اداره‌کل آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: هدف غایی از برگزاری این مسابقات، ایجاد انس با قرآن، عترت و نماز برای دانش‌آموزان است. به دنبال این هستیم با درگیر کردن چهارهزار و ۵۰۰ دانش‌آموز، چهارهزار و ۵۰۰ خانواده را به طور غیرمستقیم تحت پوشش قرار دهیم […]

گروه فعالیت‌های قرآنی ـ رئیس اداره قرآن و عترت اداره‌کل آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: هدف غایی از برگزاری این مسابقات، ایجاد انس با قرآن، عترت و نماز برای دانش‌آموزان است. به دنبال این هستیم با درگیر کردن چهارهزار و ۵۰۰ دانش‌آموز، چهارهزار و ۵۰۰ خانواده را به طور غیرمستقیم تحت پوشش قرار دهیم و کار قرآنی کنیم.

علی بلاسم رئیس اداره قرآن و عترت اداره‌کل آموزش و پرورش استان خوزستان، در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، درباره برگزاری پانزدهمین جشنواره قرآن، عترت و نماز دانش آموزان استان گفت: فلسفه برگزاری جشنواره قرآن، عترت و نماز این است که پانزده سال پیش که دانش‌آموزان استان خوزستان در مسابقات کشوری شرکت می‌کردند متوجه شدیم خیلی از دانش‌آموزان ما متأسفانه رتبه نمی‌آورند و بعضی از شهرستان‌ها شرکت‌کننده‌ای در بعضی از رشته‌پایه‌ها یا رشته‌دوره‌ها ندارند. شهرستان‌های محدودی در این مسابقات شرکت می‌کردند و در مسابقات استانی هم وضعیت به همین شکل بود.

خبر جدید  تعداد اعضای هیئت علمی دانشکده پرستاری اهواز افزایش می یابند

وی ادامه داد: تصمیم گرفته شد روند برگزاری این مسابقات تغییر کند، لذا مسابقات به عنوان ثقل و مرکز اتکا به یک جشنواره بزرگ تبدیل شد که تا سال گذشته با ده کمیته و امسال با دوازده کمیته برگزار شد. از جمله این کمیته‌ها در مسابقات امسال، کمیته اسکان تغذیه، امداد و بهداشت، پذیرش و استقبال، فنی، روابط عمومی و تبلیغات، نظارت و ارزیابی، حفاظت و حراست است.

به گفته بلاسم، هدف غایی از برگزاری این مسابقات، ایجاد انس با قرآن، عترت و نماز برای دانش‌آموزان است. به دنبال این هستیم با درگیر کردن چهارهزار و ۵۰۰ دانش‌آموز، چهارهزار و ۵۰۰ خانواده را به طور غیرمستقیم تحت پوشش قرار دهیم و کار قرآنی کنیم.

خبر جدید  خارج شدن از کلیشه‌ها در حوزه سرایش شعر اهل بیت(ع) نیازمند مطالعه است

رئیس اداره قرآن و عترت اداره‌کل آموزش و پرورش استان خوزستان افزود: با توجه به گستردگی استان خوزستان و این که هیچ شهرستانی امکان میزبانی از دانش‌آموزان ۴ منطقه را به صورت همزمان ندارد، مسابقات استانی را به دو قسمت مقدماتی و نخبگان تقسیم کردیم. در مرحله مقدماتی استان را به سه قطب تقسیم کردیم؛ قطب اول مسابقات امسال شهرستان مسجدسلیمان، قطب دوم شهرستان رامشیر و قطب سوم شاوور تعیین شد.

وی ادامه داد: در هر شهرستان چهار شبانه‌روز توقف داریم که دو شبانه‌روز مسابقات پسران و دو شبانه‌روز مسابقات دختران برگزار می‌شود. بعد از اتمام مسابقات قطبی، بهترین‌های سه قطب با میانگین ۵ نفر در هر رشته‌دوره یا رشته‌پایه به جشنواره نخبگان دعوت می‌شوند.

بلاسم گفت: مسابقات قطب یک امسال، ۲ تا ۵ اسفند و مسابقات قطب دو، ۹ تا ۱۲ اسفند برگزار شد. مسابقات قطب سوم، ۱۵ تا ۱۸ اسفند در شاوور برگزار خواهد شد.

خبر جدید  فعالان اقتصادی خوزستان با چالش‌های جدی مواجه‌اند/افتتاح خطوط کشتیرانی به دوحه و کویت

رئیس اداره قرآن و عترت اداره‌کل آموزش و پرورش استان خوزستان عنوان کرد: رشته‌های این جشنواره در حوزه قرآن شامل؛ تحقیق، ترتیل، حفظ عمومی، حفظ ویژه و تفسیر قرآن کریم است. همچنین نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، مداحی و انشای امام زمان(عج) رشته‌های بخش عترت را تشکیل می‌دهند. از میان این رشته‌ها رشته‌ انشای امام زمان ابداعی استان خوزستان است و برگزیدگان آن به مرحله نخبگان دعوت شده و با رشته انشای نماز ادغام می‌شود. رشته‌های نماز نیز شامل؛ احکام، اذان و انشای نماز است. مسابقات دختران دو رشته اذان و مداحی را ندارند.

وی در پایان گفت: مسابقات مرحله نخبگان به میزبانی باغملک از ۲۹ تا ۳۱ فروردین ۹۷ برگزار می‌شود.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد