14:25:09 - یکشنبه 4 فوریه 2018 / شناسه خبر: 657
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدارس کانکسی کارون جمع می شوند/افتتاح۲ هنرستان در کارون
مدارس کانکسی کارون جمع می شوند/افتتاح۲ هنرستان در کارون
عزیز مزرعه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: امسال دهه فجر در شهرستان کارون تفاوت بسیار عمده ای با دهه های قبلی خواهد داشت چون تمام مدارس کانکسی در کارون جمع می شوند و این رویداد پیام بسیار بزرگی برای منطقه خواهد بود. وی افزود: امسال در دهه فجر چهار مدرسه (دو هنرستان و […]

عزیز مزرعه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: امسال دهه فجر در شهرستان کارون تفاوت بسیار عمده ای با دهه های قبلی خواهد داشت چون تمام مدارس کانکسی در کارون جمع می شوند و این رویداد پیام بسیار بزرگی برای منطقه خواهد بود.

وی افزود: امسال در دهه فجر چهار مدرسه (دو هنرستان و دو مدرسه ابتدایی) را در شهرستان کارون افتتاح خواهیم کرد؛ خوشبختانه شرکت ها، نهادها و ارگان ها وارد عمل شده و در زمینه ساخت و ساز مدرسه همکاری دارند.

مزرعه خبر داد: دبیرستان شهید فیاض بالدی که توسط شرکت حکیم فارابی و دبستان دعبل خزایی در روستای مبارکه سه ساخته شده و در دهه فجر تحویل داده می شود.

خبر جدید  ولایت محور عاشوراست/ بسیجی وار پشتیبانی ولایت فقیه باشیم

رئیس آموزش و پرورش کارون ادامه داد: هنرستان مرحومه فرامرزی که توسط خیران و خانواده آنها ساخته شده نیز این پیام را دارد که خیران هم در کنار شرکت ها و نهادها وارد شدند تا با مشارکت خود اعتماد اجتماعی ایجاد کنند.

مزرعه با اشاره به اینکه هنرستانی در قلعه کوچک خواهیم داشت که توسط قرارگاه خاتم الانبیاء احداث شده است، یادآور شد: این هنرستان ها با رشته های مورد نیاز منطقه و به منظور اشتغالزایی راه اندازی و رشته هایی مثل برق، مکانیک و معماری داخلی برای آنها تعریف شده است.

خبر جدید  تشییع پیکر مامور شهید ناجا فردا در شهرستان باوی 

وی با اشاره به مزایای احداث مدارس ابتدایی گفت: کارون دومین شهر در استان خوزستان به خاطر داشتن آمار بالای دانش آموزی در کلاس ها است که با این مدارس ابتدایی، میانگین تراکم دانش آموزی کاهش و از ترک تحصیلی جلوگیری می کنند.

مزرعه اضافه کرد: در مناطق روستایی گاها دختران ترک تحصیل می کردند ولی ساخت این مدارس نزدیک به محل زندگی از ترک تحصیل آنها جلوگیری و مطمئنا  باسواد بودن آنها باعث می شود که مادران باسواد در آینده داشته باشیم

خبر جدید  میزان مصرف بیش ازهفت هزار و 200 مگاوات برق در خوزستان

مزرعه تأکید کرد: قطعا احداث مدارس بیشتر از مهاجرت روستائیان به شهر که دغدغه همه مسئولان نظام است، جلوگیری می کند؛ همچنین احیای مجدد روستاها با همین کار بزرگ مدرسه سازی در مسائل مختلف بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی در پایان عنوان کرد: شهرستان کارون نماد مدرسه سازی در استان خواهد بود به خاطر حضور خیران، نهادها، شرکت ها، دهیاران، شوراها و بخشدارانی که در این کار سهیم بودند.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد