12:05:44 - چهارشنبه 28 فوریه 2018 / شناسه خبر: 4377
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مأموریت مسئولان در این زمان معرفی شهدا به جوانان است
مأموریت مسئولان در این زمان معرفی شهدا به جوانان است
به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی زاده پیش از ظهر امروز چهارشنبه در کنگره ملی شهید حبیب شریفی راد و ۳۰۵ شهید فرهنگی خوزستان در تالار اجتماعات امام خامنه ای اهواز اظهار کرد: در تاریخ ایران به ویژه دوره معاصر عزت، قدرت، پیروزی و سرافرازی ملت ایران مدیون گذشت، ایثار، شهامت و شجاعت شهدای این […]

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی زاده پیش از ظهر امروز چهارشنبه در کنگره ملی شهید حبیب شریفی راد و ۳۰۵ شهید فرهنگی خوزستان در تالار اجتماعات امام خامنه ای اهواز اظهار کرد: در تاریخ ایران به ویژه دوره معاصر عزت، قدرت، پیروزی و سرافرازی ملت ایران مدیون گذشت، ایثار، شهامت و شجاعت شهدای این کشور است.

وی افزود: تاریخ ایران به دو دوره قبل و بعد از انقلاب اسلامی تقسیم بندی می شود؛ در فضای فرهنگی، اجتماعی و سیاست داخلی جامعه ایران قبل از انقلاب دو واژه به نام شاه و رعیت وجود داشت و واژه ای به عنوان مردم و حقوق ملت وجود نداشت؛ اما با پیروزی انقلاب اسلامی این واژگان با تعریف جدیدی توسط امام راحل ارائه شدند.

خبر جدید  فرمانده سپاه شوش: حضرت فاطمه معصومه(س)نماد عفت و حیا بودند

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه در فضای سیاست خارجی قبل از انقلاب، ملتی استعمارگر بودیم و یا استعمارپذیر تصریح کرد: در یک دوره جغرافیای سرزمین ایران از هند تا اروپا توسعه و در دوره ای نیز به یک مستعمره کوچک تبدیل می شود ولی با پیروزی انقلاب اسلامی برای اولین بار یک پیام به دنیا مخابره و اعلام می شود که از قرار این است؛ کشور ایران از این به بعد دارای هویت مستقل و متکی به قرآن کریم، تمدن اسلامی و تمدن شیعی خواهند داشت.

تقی زاده با تأکید بر اینکه برای مقاومت در مقابل استکبار جهانی باید فرزندان به خوبی تربیت شوند، بیان کرد: هجمه سنگینی که بعد از انقلاب توسط استکبار جهانی شکل می گیرد برای تصرف بخشی از خاک ایران نیست بلکه به خاک کشیدن تمدن اسلامی ـ شیعی است؛ مأموریت و رسالت شهدا نیز در حفظ خاک خلاصه نمی شود و قطعا اگر هدف تمدن اسلامی ـ شیعی نبود امروزه این همه عزت نداشتیم.

خبر جدید  دمای بیش از 50 درجه در خوزستان

وی با اشاره به اینکه امروزه  یک مأموریت بسیار مهم داریم و آن هم معرفی شهدا به نسل جدید است، یادآور شد: مفهومی که امثال شهید حبیب شریفی راد از انقلاب، تمدن شیعی و ولایت درک کردند را باید برای نوجوان امروز قابل فهم کرد. تمدن اسلامی بر خلاف تمدن های سابق بر اثر حمله اقوام بیگانه متلاشی نمی شود و زمانی آسیب می بیند که فرزندان این سرزمین آن درک، شعور و معرفتی که امثال شهید فهمیده داشتند را نداشته باشند و در مسیر حرکت نکنند.

خبر جدید  دبیرستان شبانه‌روزی دخترانه ۹ دی شهر بیدروبه پلمب شد

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان با توصیه حاضران به مطالعه وصیت نامه شهدا عنوان کرد: برای معرفی شهدا اقدامات بسیاری انجام می شود ولی اگر بخواهیم انقلاب نبی اکرم، عاشورا و خط سرخ شهادت تداوم پیدا کند شهدا نیاز به پیرو دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس هیئت عالی اندیشه ورزی سپاه کشور، رئیس بسیج فرهنگیان کشور و معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش از جمله مهمانان این کنگره بودند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد