11:41:56 - شنبه 3 مارس 2018 / شناسه خبر: 4675
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قیمت هرکیلوگرم شکر ۲ هزار و ۷۲۲ تومان / تولید ۸ میلیون و ۱۰۰ هزارتن چغندر قند در کشور
قیمت  هرکیلوگرم شکر ۲ هزار و ۷۲۲ تومان / تولید ۸ میلیون و ۱۰۰ هزارتن چغندر قند در کشور
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری موج به دزفول، مجری طرح چغندر قند وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت شکر در آبان ماه ۲هزارو ۷۲۲ تومان تومان اعلام شد بیان کرد: گردش مالی چغندرقند در کشور را سالانه ۲۵۰۰ میلیارد تومان است. علیرضا یزدانی  با اشاره به اینکه کارخانجات قند به دلیل مابه التفاوت قیمت […]

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری موج به دزفول، مجری طرح چغندر قند وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت شکر در آبان ماه ۲هزارو ۷۲۲ تومان تومان اعلام شد بیان کرد: گردش مالی چغندرقند در کشور را سالانه ۲۵۰۰ میلیارد تومان است.

علیرضا یزدانی  با اشاره به اینکه کارخانجات قند به دلیل مابه التفاوت قیمت شکر، از دولت مطالباتی دارند پرداخت و گفت: قیمت شکر باید توسط دولت در خردادماه اعلام می شد اما با چندماه تاخیر در آبان اعلام شد و همین مسائل باعث شد کارخانجات نتوانند شکر تولیدی خود را بفروشند و طلب چغندرکاران را بدهند.

وی تصریح کرد: براساس آخرین آمار ارائه شده، تاکنون کارخانجات ۵۰ درصد مطالبات چغندرکاران را پرداخت کرده اند و امیدواریم مابقی مطالبات آنها با توجه به افزایش تقاضا برای مصرف شکر در ایام عید و پس از آن، به زودی تسویه شود.

خبر جدید  تغییر ساعات اداری در خوزستان

به گفته این مسوول امسال  بیش از ۸ میلیون و ۱۰۰ هزارتن چغندر قند در کشور تولید شد که با احتساب شکر تولیدی از نیشکر میزان شکر تولیدی در کشور به یک میلیون و ۹۵۰ هزارتن رسید.

نیازی به واردات شکر نیست

مجری طرح چغندر قند وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به رکورد تولید چغندر قند در کشورادامه داد: ما در تولید شکر به خوداتکایی ۸۴ درصدی رسیدیم و با توجه به شرایط موجود در سال ۹۷، نیازی به واردات شکر نداریم.

خبر جدید  باران پس از خاک به خوزستان آمد

همچنین طی دو الی سه سال آینده با احداث کارخانجات جدید کشور در زمینه تولید شکر به خوداتکایی ۱۰۰ درصدی برسد.

یزدانی در بخش دیگری از سخنان خود یاد آور شد: با پیگیری های انجام شده کارخانه قند دزفول راه اندازی و وارد چرخه تولید شده است و امیدواریم کارخانه قند اهواز نیز در آینده ای نزدیک وارد چرخه تولید شود تا دیگر ما دغدغه حمل و نقل محصول استان خوزستان را به دیگر استانها به منظور فرآوری نداشته باشیم.

وی ظرفیت کشت پاییزه چغندر قند در استان خوزستان را بیش از ۸۰ هزار هکتار عنوان کرد و افزود: در گذشته حدود ۱۹ استان کشور تولید چغندر بهاره را در دستور کار داشتند که به دلیل بحران آب سطح زیر کشت بهاره این محصول به شدت کاهش یافته است.

خبر جدید  زمان دیدار استقلال خوزستان و فولاد تغییر کرد

۹ استان دیگر هم کشت پاییزه را آغاز کرده اند که این کشت در استان هایی مانند فارس، اصفهان، کرمانشاه، گلستان، خراسان رضوی و دشت مغان اردبیل آغاز شده  و پیش بینی می شود بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزارتن چغندر قند پاییزه در کشور تولید شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد