6:33:02 - دوشنبه 26 فوریه 2018 / شناسه خبر: 3905
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قول مساعد معاون دانشگاه شهید چمران به دانشجویان رتبه‌آور قرآنی
قول مساعد معاون دانشگاه شهید چمران به دانشجویان رتبه‌آور قرآنی
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز قول داد تا موضوع تلقی دانشجویان برتر در جشنواره‌های قرآن کشوری و ملی به عنوان استعداد درخشان در این دانشگاه را پیگیری کند. دکتر عبدالرحیم هوشمند معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان اظهار کرد: در دانشگاه شهید چمران اهواز […]

گروه فعالیت‌های قرآنی ـ معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز قول داد تا موضوع تلقی دانشجویان برتر در جشنواره‌های قرآن کشوری و ملی به عنوان استعداد درخشان در این دانشگاه را پیگیری کند.

دکتر عبدالرحیم هوشمند معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان اظهار کرد: در دانشگاه شهید چمران اهواز همه ساله شاهد برگزاری جشنواره قرآن وعترت دانشجویان هستیم. خوشبختانه در همه دوران‌های برگزاری این جشنواره قرآنی، دانشجویان دانشگاه در مراحل منطقه‌ای و ملی رتبه‌های برتر را از آن خود می‌کنند.

وظیفه ما اهمیت دادن به بخش‌های قرآنی است

وی ادامه داد: ضمن اینکه این دانشجویان برگزیده فرهنگی و علمی هستند، برگزیده قرآنی هم هستند که از این جهت برای ما بسیار ارزشمند است و وظیفه ما اهمیت دادن به بخش‌های قرآنی است. براساس آنچه که وزارت علوم در بخشنامه جشنواره قرآن و عترت به ما ابلاغ می‌کند عمل می‌کنیم.

قول مساعد معاون دانشگاه شهید چمران به دانشجویان نخبه قرآنی

هوشمند بیان کرد: دانشجویان دانشگاه شهیدچمران اهواز آماده شرکت در بخش کتبی جشنواره قرآن همزمان با سراسر کشور هستند که در این بخش ۲۵۰ نفر شرکت دارند. همچنین بخش شفاهی در مرحله دانشگاهی  ۱۴ اسفند بخش دانشجویان پسر و ۱۵ اسفند بخش دانشجویان دختر برگزار می‌شود.

خبر جدید  تیم فوتبال شهرداری دزفول در آبادان گلباران شد

رتبه‌های برتر دانشجویان دانشگاه شهیدچمران اهواز در جشنواره‌های کشوری و ملی

وی به رتبه‌های دانشجویان دانشگاه در سی و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت اشاره کرد و گفت: در سی و دومین جشنواره قرآن و عترت در بخش منطقه‌ای ۷ برگزیده داشتیم که در رشته حفظ ۵ جزء دو مقام، رشته حفظ ۱۰ جزء دو مقام، رشته ترتیل یک مقام و رشته تحقیق یک مقام و یک سهمیه رشته صحیفه سجادیه(مرحله ملی) به دست آمد.

معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان کرد: بنا داشتیم همزمان با مراسم افتتاحیه سی وسومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان از سه دارنده رتبه‌های مرحله کشوری و ملی تقدیر کنیم که به دلیل بدی آب و هوا و تعطیلی دانشگاه‌ها این برنامه لغو شد.

راهکارهایی برای معرفی دانشجویان قرآنی به عنوان استعداد درخشان

وی درباره راهکارهای معرفی دانشجویان دارای رتبه‌های برتر قرآنی به عنوان استعداد درخشان توضیح داد: مجموعه بنیاد نخبگان تشکیلاتی مجزا از دانشگاه دارد اما آیین‌نامه‌های دانشگاه راهکارهایی را برای ما در این زمینه معرفی کرده‌اند. برای اینکه یک نفر را نخبه تعریف کنیم ضوابطی را تعریف می‌کنند همچون معدل بالا، اختراع، رتبه‌های ملی و کشوری و… .

خبر جدید  آغاز فعالیت های تابستانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان

هوشمند ادامه داد: اگر دانشجویی متقاضی این امر باشد که در زمره استعدادهای درخشان قرار گیرد، ما می توانیم تایید کنیم که دانشجوی ما در چه رشته‌ای رتبه آورده است و این موضع در اختیار دانشگاه و ما هست. اما باید ببینیم آیین‌نامه‌ای وجود دارد که رتبه‌های قرآنی به عنوان امتیاز تلقی شود یا خیر؟ در این ارتباط باید موضوع با دفتر استعداد درخشان دانشگاه پیگیری شود؛ این قول را می‌دهم که حتما این موضوه را دنبال کنیم تا به دانشجویان حائز این رتبه‌ها اطلاع رسانی شود که می‌توانند از این امتیاز استفاده کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه شهیدچمران اهواز با اشاره به کمبود بودجه‌های فرهنگی تصریح کرد: حتی‌الامکان سعی کردیم در بخش قرآنی و فعالیت‌های مذهبی کارها را انجا دهیم یعنی کاری را به دلیل کمبود بودجه حذف نکردیم. اما به طور کلی در بخش‌های فرهنگی با کمبود بودجه مواجه هستیم.

خبر جدید  آزمون بخش معارف جشنواره قرآن دانشجویان منطقه 10 کشور

قول مساعد معاون دانشگاه شهید چمران به دانشجویان نخبه قرآنی

همچنین دکتر محسن بانشی مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه شهید چمران اهواز هم در گفت‌وگو با ایکنا خوزستان گفت: ما به عنوان متولیان فرهنگ دانشگاه وظیفه ذاتی خود می دانیم که فعالیت‌ها را گسترش داده و فعالیت دانشجویان را در همه زمینه‌ها مورد حمایت قرار می‌دهیم. 

هر چقدر فرهنگ دینی در جامعه گسترش یابد آسیب‌های اجتماعی کمتر می‌شود

وی ادامه داد: بر این باور هستیم که هر چقدر فرهنگ دینی در جامعه گسترش و در زندگی مردم نمود یابد آسیب‌های اجتماعی کمتر می‌شود. اگر آمار داده می‌شود که آسیب‌های اجتماعی مقداری رو به رشد است به دلیل فاصله با مباحث دینی است و قطعا این وظیفه بر عهده متولیان فرهنگ و بخش‌های فرهنگی جامعه است تا جامعه سالم، پویا و ایده آل داشته باشیم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد