8:57:24 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018 / شناسه خبر: 1109
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فاجعه آبی سال ۷۹ در حال تکرار است/خطر افزایش شوری آب در خوزستان
فاجعه آبی سال ۷۹ در حال تکرار است/خطر افزایش شوری آب در خوزستان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان با بیان اینکه عمده نگرانی ما مبحث بالا رفتن ECآب در مقطع اهواز، آبادان و خرمشهر است، گفت: دستگاه های متولی باید در بحث کاهش مصرف آموزش هایی را به مردم ارائه دهند تا بتوانیم شاهد صرفه جویی در مصرف آب از سوی مردم باشیم. ‌به گزارش ایسنا-‌ […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان با بیان اینکه عمده نگرانی ما مبحث بالا رفتن ECآب در مقطع اهواز، آبادان و خرمشهر است، گفت: دستگاه های متولی باید در بحث کاهش مصرف آموزش هایی را به مردم ارائه دهند تا بتوانیم شاهد صرفه جویی در مصرف آب از سوی مردم باشیم.

‌به گزارش ایسنا-‌ درویشعلی کریمی در نشست شورای آب و برق خوزستان که ‌روز ۱۶بهمن ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: میزان EC آب با حجم آب رابطه معکوس دارد و هرچه حجم آب در استان کاهش پیدا کند، میزان EC آب افزایش پیدا می‌کند. این اتفاق در سال  ۷۹در خوزستان افتاد و یک فاجعه را رقم زد و امسال نیز خود را نشان داده است.

خبر جدید  گرد و غبار 3 برابر حدمجاز در اهواز

وی افزود: ما در ماه بهمن قرار داریم این اتفاق کم کم در حال وقوع است. در آبادان گزارش‌های روزانه‌ای داریم که میزان EC آب بین ۴۰۰۰ تا ۴۳۰۰ میکروموس در حال نوسان است و خطر افزایش EC آب وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان تصریح کرد: در سال ۷۹ که شاهد افزایش میزان ECآب بودیم، میزان دبی آب رودخانه در مقطع اهواز ۹۰ مترمکعب بود اما اکنون این میزان بین عدد۱۰۰ تا ۱۳۰ مترمکعب در نوسان است و نگرانی ما این است که این عدد از ۱۰۰ نیز کاهش پیدا کند و اتفاقی که در سال ۷۹ رخ داد، مجددا رخ دهد.

خبر جدید  ماهانه 70 نفر به بیماران دیالزی در خوزستان افزوده می شود/ابتلا 460 هزار خوزستانی به دیابت

کریمی بیان کرد: اگر چنین شرایطی در استان خوزستان اتفاق بیافتد، با توجه به التهابی که میان مردم به وجود می‌آید، تانکرهای آبرسانی نیز خیلی نمی‌تواند کمک کند و اثرگذار باشد. عمده نگرانی ما مبحث بالا رفتن ECآب در مقطع اهواز، آبادان و خرمشهر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت: دستگاه‌های متولی باید در بحث کاهش مصرف آموزش هایی را به مردم ارائه دهند تا بتوانیم شاهد صرفه جویی در مصرف آب از سوی مردم باشیم. از اکنون باید این آموزش ها آغاز شود تا به فصل بهار نرسیم زیرا در آن زمان آینده‌ای خوبی پیش بینی نمی‌شود.

خبر جدید  سفر وزیر ورزش و جوانان به خوزستان

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد