12:03:50 - یکشنبه 4 مارس 2018 / شناسه خبر: 4791
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عملکرد تولیدی شرکت نفت و گاز مارون در سال ۹۶ چگونه بود؟
عملکرد تولیدی شرکت نفت و گاز مارون در سال ۹۶ چگونه بود؟
به گزارش خبرگزاری موج خوزستان جهانگیر پورهنگ اظهار کرد: شرکت نفت و گاز مارون روزانه   ۵۷۴ هزار بشکه  نفت میانگین تولید دارد و موفق شد  در تولید گاز و نفت از مخزن خامی مارون، ۱۰۴ درصد برنامه تولید از این مخزن را محقق سازد. وی اضافه کرد: این شرکت با بازیافت ۲۳۸۰۰۰ بشکه نفت […]

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان جهانگیر پورهنگ اظهار کرد: شرکت نفت و گاز مارون روزانه   ۵۷۴ هزار بشکه  نفت میانگین تولید دارد و موفق شد  در تولید گاز و نفت از مخزن خامی مارون، ۱۰۴ درصد برنامه تولید از این مخزن را محقق سازد.

وی اضافه کرد: این شرکت با بازیافت ۲۳۸۰۰۰ بشکه نفت بواسطه استفاده از دستگاه های MOS و MOT ، در عملیات های انگیزشی چاه ها بیش از ۳۰ درصد افزایش را در سال ۹۶ نسبت به سال گذشته تجربه کند. 

وی ادامه داد: رکورد تولید در بخش چاههای ترمیمی در سال ۹۶ که در ده سال گذشته بی سابقه بوده است و از این طریق ۴۱ هزار بشکه در تولید نفت توانستیم افزایش دهیم.

تزریق ۹۸٫۳ درصد از پساب نمکزدایی ها به چاه های دفعی

پورهنگ تصریح کرد: تزریق ۹۸٫۳ درصد از پساب نمکزدایی ها به چاه های دفعی اقدامی موثر در صیانت از محیط زیست بود که با این کار موجب  نوسازی ۱۴ الکتروپمپ شد و روزانه ۲۰ هزار بشکه به توان تزریق پساب شرکت افزوده شده است.

شناسایی و تعویض ۶۴ تجهیز معیوب از ۲۲۸ چاه

شرکت نفت و گاز مارون

مدیرعامل شرکت نفت وگار مارون با بیان اینکه ارزیابی از بازرسی فنی و ضخامت سنجی های انجام شده از ابتدای سال جاری تا کنون بسیار خوب بود، بیان داشت: در این بخش، ۵۰۳۲۰ موضع از تسهیلات سرچاهی، اتصالات، خطوط لوله فرآیندی و اصلی را مورد بازرسی و ضخامت سنجی قرار دادیم که در مقایسه با ۲۹۱۵۲ موضع بازرسی شده در سال گذشته، بیش از ۷۲ درصد افزایش داشته است و باید یادآور شوم که ۶۴ تجهیز معیوب شناسایی شده حاصل از بازرسی ۲۲۸ حلقه چاه، تماماً تعویض و یا تعمیر شدند.

خبر جدید  نیاز به ۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل حرم نبی دانیال

 پورهنگ افزود: با توجه به تاکید مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بر لایروبی حوضچه ها و تمیز سازی تأسیسات، تقریبا حوضچه همه چا های تحت اختیار شرکت را لایروبی و تسهیلات سرچاهی بیش از ۱۲۰ حلقه چاه را رنگ آمیزی کردیم.

وی در ادامه عنوان کرد: تعداد ۷۶۰ مورد عملیات روی چاه ها انجام گردید که نسبت به تعداد عملیات انجام شده در مدت مشابه سال قبل(۵۸۰ عملیات)، ۳۱ درصد افزایش داشته است .

مدیر عامل شرکت نفت وگاز مارون خاطر نشان کرد: نصب و راه اندازی نمک گیرهای برقی واحد نمکزدایی شماره ۱ مارون و تعویض ۱۶ کیلومتر از خطوط لوله تزریق پساب با همکاری مدیریت مهندسی و ساختمان مناطق نفت خیز جنوب  علاوه بر تعمیر اساسی و راه اندازی کمپرسور سیکل پروپان کارخانه گاز و گاز مایع ۴۰۰ با تلاش همکاران مدیریت تعمیرات تجهیزات صنعتی و ماشین آلات صنعتی را از اقدام های مهم و موثری دانست که در شش ماه گذشته انجام شده است. 

خبر جدید  مراسم غباروبی،عطرافشانی وگلباران مزارمطهر شهدای هندیجان

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در پایان به بازسازی فوندانسیون مخزن بنگستان مجتمع صنعتی شماره ۳ مارون بدون تخریب مخزن اشاره کرد و افزود: این جابجایی برای اولین بار در سطح مناطق نفتخیز جنوب انجام شد و در بخشی دیگر، موفق شدیم برای اولین بار، سامانه جمع آوری داده های صنعتی را توسط کارشناسان فنی و عملیاتی شرکت طراحی و ایجاد کنیم که مشاهده و پایش اطلاعات تولید در واحد عملیاتی مورد نظر را در هر لحظه و مکانی امکان پذیر می سازد.

عملکرد شرکت نفت و گاز مارون در بخش ایفای مسئولیت های اجتماعی

شرکت نفت و گاز مارون

پورهنگ با اشاره به ایفای مسئولیت های اجتماعی این شرکت در سال ۹۶، اظهارکرد: در سال ۹۶ و از محل صرفه جویی ها، ۱۱۰ میلیارد ریال صرف طرح های عام المنفعه کردیم که از اهم آنها می توان به احداث ۶ باب مدرسه به متراژ  ۵۰۰ متر مربع از فاصله هفته دولت تا دهه فجر در روستاهای بخش غیزانیه، تامین ۳ دستگاه تانکر آب رسانی ، تامین وسایل کمک آموزشی برای دانش آموزان حوزه عملیاتی شرکت، حمایت از سه تیم ورزشی حاضر در لیگ های مختلف کشور، تعمیر و تجهیز ۲۷ مسجد و مشارکت در احداث بخشی از شبکه آبرسانی محدوده جغرافیایی شرکت بهره برداری نفت وگاز مارون اشاره کرد.

خبر جدید  علت سوختگی گاومیش‌های خوزستان در دست بررسی

گفتنی است؛ شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون راهبری عملیات تولید، فرآورش و انتقال نفت و گاز و همچنین نگهداری، تعمیرات و بهینه سازی تاسیسات و خطوط مربوطه رابه عهده دارد. این شرکت با تولید حدود ششصد هزار بشکه نفت در روز فعالیت خود را رسما از تاریخ یکم فروردین ۷۹ آغاز نمود. شرکت در فروردین ۱۳۸۳ ابتدا برای بخشی از تاسیسات و سپس در مرداد ۱۳۸۵ برای تمامی شرکت موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه گردید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد