3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970 / شناسه خبر: 436
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عمده فعاليت‏‌هاي توسعه‌اي نفت در غرب کارون متمرکز است
عمده فعاليت‏‌هاي توسعه‌اي نفت در غرب کارون متمرکز است
خبرگزاري آريا-معاون امور مهندسي و توسعه شرکت ملي نفت ايران اعلام کرد که هم اکنون عمده‎ترين فعاليت‏‌هاي توسعه‌اي نفت در ميدان‌هاي نفتي غرب کارون در حال انجام است.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از شرکت ملي نفت ايران، غلامرضا منوچهري در بازديد از طرح‌هاي توسعه‌اي غرب کارون (پنجشنبه، ۱۲ بهمن‌ماه) از آغاز مرحله دوم توسعه […]

عمده فعاليت‏‌هاي توسعه‌اي نفت در غرب کارون متمرکز است

خبرگزاري آريا-معاون امور مهندسي و توسعه شرکت ملي نفت ايران اعلام کرد که هم اکنون عمده‎ترين فعاليت‏‌هاي توسعه‌اي نفت در ميدان‌هاي نفتي غرب کارون در حال انجام است.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از شرکت ملي نفت ايران، غلامرضا منوچهري در بازديد از طرح‌هاي توسعه‌اي غرب کارون (پنجشنبه، ۱۲ بهمن‌ماه) از آغاز مرحله دوم توسعه ميدان‌هاي در حال بهره‌برداري خبر داد و گفت: با توجه به اين موضوع، مقدمات لازم درباره نحوه ورود توسعه‎دهنده جديد در قالب مدل جديد قراردادهاي نفتي بايد طرح‌ريزي و اجرا شود.
وي پيش بيني کرد که سال آينده و سال‌هاي پس از آن روند توسعه در غرب کارون با شتاب بيشتري همراه باشد.
معاون مديرعامل شرکت ملي نفت ايران در امور مهندسي و توسعه با تاکيد بر اين‌که هم اکنون عمده‎ترين فعاليت‏‌هاي توسعه‌اي نفت در ميدان‌هاي نفتي غرب کارون در حال انجام است، گفت: در بخش ظرفيت‌سازي خوشبختانه هم اکنون در ميدان نفتي آزادگان جنوبي به توليد ۱۰۰ هزار بشکه نفت در روز رسيده‌ايم. در ميدان ياران جنوبي نيز توليد ۱۰ هزار بشکه‌اي داشته‌ايم که همه اين موارد به افزايش توليد نفت کشور و رسيدن به حدود روزانه چهار ميليون بشکه کمک کرده است.
منوچهري با اشاره به انگيزه بالاي پيمانکاران فعال در منطقه غرب کارون و همچنين عوامل شرکت ملي نفت ايران و شرکت متن، گفت: اين منطقه ظرفيت‌هاي لازم را براي افزايش توليد داراست، ضمن اين‌که اين بازديد از منطقه که با هدف تاکيد بر هماهنگي بين بخش‎هاي مختلف و شرکت نفت و گاز اروندان به عنوان مسئول بهره‌برداري است، کمک مي‌کند تا پيوستگي حاصل به افزايش سرعت توسعه و سرانجام توليد بينجامد.
وي اظهار کرد: در ميدان‌هاي نفتي آزادگان، يادآوران و ياران نيز بايد هماهنگي‌هاي لازم براي تحقق قراردادهاي جديد به گونه‌اي باشد تا فعاليت‌هاي اجرايي فازهاي بعدي به موازات فعاليت‌هاي توسعه‌اي جاري با سرعت بيشتري دنبال شود.
منوچهري افق کاري نفت در مجموعه آزادگان جنوبي را رسيدن به توليد روزانه ۳۲۰ هزار بشکه در فاز نخست اعلام کرد و گفت: هم اکنون بيش از يک سوم اين هدف محقق شده، ضمن اين‌که اين پروژه هم اکنون در اجزاي مختلف، کلاسترها و بخش‌هاي جداسازي گاز از نفت و سيستم فرآيندي استمرار دارد که البته بايد شتاب گيرد.
معاون توسعه و مهندسي شرکت ملي نفت ايران با بيان اين‌که قراردادهاي مربوط به واحدهاي فرآورشي ميدان آزادگان جنوبي با ظرفيتي بالاي ۳۰۰ هزار بشکه در روز امضا شده است، گفت: قرارداد ديگري نيز با هدف نصب تاسيسات واحدهاي فرآورشي سيار (Skid Mounted) با ظرفيت ۵۰ هزار بشکه در روز امضا شده که به زودي عمليات اجرايي آن آغاز مي‌شود.
منوچهري همچنين از نهايي شدن قرارداد با شرکت نفت و گاز پرشيا با هدف توسعه ميدان‌ ياران خبر داد و گفت: قرارداد مربوط به توسعه ميدان نفتي يادآوران با شرکت ساينوپک چين نيز هم اکنون در حال مذاکره است.
وي همچنين از برنامه‌ريزي براي برگزاري مناقصه ميدان مشترک آزادگان خبر داد و افزود: همه اين اقدامات نويدبخش فعاليت جديد و گسترده در صنعت نفت است. با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در چند سال آينده، حدود يکهزار حلقه چاه در منطقه غرب کارون حفر مي‌شود که به معناي حداقل ۱۰ سال فعاليت مستمر در اين منطقه است.
منوچهري ضمن ابراز رضايت از تحرک خوب و قابل قبول کنوني در منطقه عملياتي غرب کارون و قدرداني از دست‌درکاران طرح‌ها، گفت: افزايش فعاليت‌هاي توسعه‌اي جداي از سازمان مديريتي، توان پيمانکاران و هماهنگي آنها، به تامين منابع مالي نيز بستگي دارد.
وي اظهار کرد: شتاب‌بخشي به فعاليت‌هاي توسعه‌اي به سرعت جريان پولي بانک‌ها بستگي دارد، از اين رو خواهان حمايت دولت، شوراي اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه و مجموعه‌هاي دست‌اندرکار هستيم تا  بتوانيم پروژه‌ها را سرعت دهيم.
منوچهري اظهار اميدواري کرد مذاکرات انجام شده با شرکت‌هاي خارجي هر چه زودتر به نتيجه برسد و تحولي عظيم در جبهه‌هاي مختلف در منطقه عملياتي غرب کارون رقم بخورد.

خبر جدید  استان خوزستان در همه ماموریت‌های نیروهای مسلح جایگاه ویژه ای دارد

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد