15:16:16 - چهارشنبه 28 فوریه 2018 / شناسه خبر: 4392
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عدم کشت تابستانه ۹۷ در خوزستان خسارت ۳ هزار میلیارد تومانی در پی دارد
عدم کشت تابستانه ۹۷ در خوزستان خسارت ۳ هزار میلیارد تومانی در پی دارد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به خسارات خشکسالی به بخش کشاورزی استان گفت: خواهش می‌کنیم فعلا بحثی در خصوص عدم کشت تابستانه سال ۹۷ نداشته باشیم و ببینیم تا فروردین ماه چه اتفاقی رخ می‌دهد و پس از آن برای تابستان و کشت‌های تابستانه برنامه‌ریزی کنیم. به گزارش ایسنا، کیخسرو چنگلوایی در جلسه […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به خسارات خشکسالی به بخش کشاورزی استان گفت: خواهش می‌کنیم فعلا بحثی در خصوص عدم کشت تابستانه سال ۹۷ نداشته باشیم و ببینیم تا فروردین ماه چه اتفاقی رخ می‌دهد و پس از آن برای تابستان و کشت‌های تابستانه برنامه‌ریزی کنیم.

به گزارش ایسنا، کیخسرو چنگلوایی در جلسه ستاد مقابله با بحران خشکسالی که امروز (۹ اسفندماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: حوزه کشاورزی خوزستان امسال حدود یک میلیارد و ۷۷۶ میلیون تومان به دلیل خشکسالی خسارت دید. در صورتی که روند کنونی بارندگی بهتر نشود و این روند استمرار نیابد و منجر به عدم کشت شود، کشاورزان خوزستان یک هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان ضرر خواهند کرد.

خبر جدید  شهرهای خوزستان همچنان می لرزند

وی ادامه داد: در صورت عدم کشت تابستانه در سال آینده ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن کاهش تولید محصولات کشاورزی خواهیم داشت و از لحاظ ریالی بالای ۳ هزار میلیارد تومان خسارت به ما وارد خواهد شد. بنابراین خواهش دارم فعلا این بحث عدم کشت تابستانه سال ۹۷ نداشته باشیم و ببینیم تا فرودین ماه چه اتفاقی رخ می‌دهد و پس از آن برای تابستان و کشت‌های تابستانه برنامه‌ریزی کنیم.

خبر جدید  آموزش تخصصی اذان و ابتهال زیر نظر شورای قرآن ماهشهر

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینک کشت بهاره ۱۰ درصد محصولات کشاورزی خوزستان را تشکیل می‌دهد، تصریح کرد: باید با حضور مسئولین سازمان آب و برق خوزستان وضعیت کشت بهاره ۹۷ تعیین تکلیف شود تا اگر قرار بر عدم کشت بهاره باشد باید مابه ازای آن به شکلی تقبل شود.

خبر جدید  جشنواره قرآنی مهدهای قرآنی کودک در هندیجان برگزارشد

چنگلوایی ادامه داد: سال گذشته در برخی مناطق کشت تابستانه انجام نشد، امسال نیز بر اثر خشکسالی متحمل خساراتی شدیم، بنابراین نباید از هم‌اکنون و بدون در نظر گرفتن موضوعات مختلف وارد مباحث ممنوعیت کشت شویم زیرا این تصمیمات می‌تواند به حوزه کشاورزی شوک وارد کند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد