14:50:25 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018 / شناسه خبر: 4403
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عدالت در نظام سلامت نهادینه شود / بیش از ۱۵ هزار پزشک بدون فعالیت
عدالت در نظام سلامت نهادینه شود / بیش از ۱۵ هزار پزشک بدون فعالیت
به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حریر چی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در حاشیه ششمین آئین اهدای جایزه ملی شهید رهنمون عنوان کرد: متاسفانه نتوانسته ایم فرهنگ ایثارگری های انجام شده در دوران دفاع مقدس را به صورت نهادینه و سیستماتیک در جامعه حاکم کنیم، این موضوع باید مورد آسیب شناسی جدی قرار گیرد. وی […]

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حریر چی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در حاشیه ششمین آئین اهدای جایزه ملی شهید رهنمون عنوان کرد: متاسفانه نتوانسته ایم فرهنگ ایثارگری های انجام شده در دوران دفاع مقدس را به صورت نهادینه و سیستماتیک در جامعه حاکم کنیم، این موضوع باید مورد آسیب شناسی جدی قرار گیرد.

وی افزود: افرادی که در دوران دفاع مقدس فعالیت داشته اند به سن میان سالی رسیده اند بدون آنکه از تجربیاتشان برای نسل جوان بگویند، باید برای انتقال این اندیشه برنامه هایی داشته باشیم. سیستمی در این زمینه ساخته شده و مسئولان گمان می کنند که این سیستم به درستی فعالیت می کند در صورتی که این موضوع صحت ندارد.

خبر جدید  زمان سفر سفیر برزیل به آبادان تغییر کرد 

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: برای اجرای عدالت در نظام سلامت باید در سراسر کشور به صورت هم زمان برنامه هایی در دست اجرا قرار بگیرد. همه افراد جامعه باید به تناسب از خدمات بهداشتی و درمانی بهره مند شوند در این زمینه نباید تبعیض قائل شد؛ میزان دسترسی افراد به خدمات بهداشتی باید برابر باشد.

خبر جدید  عملیات آبرسانی به مردم خوزستان از سوی قرارگاه جهادی ستاد اجرایی

حریر چی با انتقاد از میزان بالای ارائه رشته های تخصصی پزشکی در تهران گفت:  ۴۸ تا ۶۰ رشته تخصصی پزشکی تنها در دانشگاه های مرکز کشور ارائه می شوند، وزارت بهداشت نیز هیچ گونه نظارتی در این خصوص ندارد. از سوی دیگر ۱۵ هزار ۵۶۰ نفر از فارغ التحصیل های رشته های پزشکی که شماره نظام پزشکی نیز گرفته اند، یک بار هم به سازمان نظام پزشکی مراجعه نکرده اند و هیچ کار طبابتی انجام نمی دهند.

وی با بیان اینکه در کشور هشت میلیون نفری اتریش هفت هزار پزشک ایرانی وجود دارد؛ اما در برخی از شهر های کشورمان با مشکل کمبود یک جراح یا رادیولوژیست مواجه هستیم، تصریح کرد: در دانشگاه اهواز تنها ۴ جراح مغز و اعصاب فعالیت می کند و این در حالی است که  در برخی از خیابان های تهران مطب بیش از ۳۰ پزشک جراح مغز و اعصاب وجود دارد؛ این مسئله ضرورت توزیع عدالت در نظام سلامت را دو چندان می کند.

خبر جدید  ۱۵ مصدوم در سه سانحه رانندگی خوزستان

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد