15:06:09 - دوشنبه 14 مه 2018 / شناسه خبر: 11689
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضرورت لایروبی جوی‌های روباز برای پیشگیری از بروز بیماری‌های روده‌ای در خوزستان
ضرورت لایروبی جوی‌های روباز برای پیشگیری از بروز بیماری‌های روده‌ای در خوزستان
مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به عملکرد بهاره شهرستان‌ها در خصوص لایروبی و آهک پاشی جوی‌های روباز به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌های روده‌ای گفت: بالغ بر نیمی از شهرستان‌ها عملکرد زیر ۵۰ درصد در خصوص لایروبی و آهک‌پاشی داشته‌اند. شعار سال: مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان […]

مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به عملکرد بهاره شهرستان‌ها در خصوص لایروبی و آهک پاشی جوی‌های روباز به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌های روده‌ای گفت: بالغ بر نیمی از شهرستان‌ها عملکرد زیر ۵۰ درصد در خصوص لایروبی و آهک‌پاشی داشته‌اند.

شعار سال: مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به عملکرد بهاره شهرستان‌ها در خصوص لایروبی و آهک پاشی جوی‌های روباز به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌های روده‌ای گفت: بالغ بر نیمی از شهرستان‌ها عملکرد زیر ۵۰ درصد در خصوص لایروبی و آهک‌پاشی داشته‌اند.

خبر جدید  شناسایی ۱۷۶ مورد جدید ابتلا درطی شبانه روز گذشته در استان خوزستان

فرهاد صفدری، با اشاره به آغاز پیک بیماری‌های روده‌ای اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی خوزستان این استان یکی از کانون‌های بومی بیماری التور (وبا) به شمار می‌رود. این موضوع اهمیت رسیدگی به موقع و مستمر در خصوص وضعیت منابع آلودگی روباز و گسترده مثل جوی‌های روباز را بیشتر نشان می‌دهد.

وی افزود: بر این اساس بحث لایروبی و آهک‌پاشی جوی‌های روباز به عنوان یکی از مصوبات اصلی و لازم‌الاجرای شورای سلامت خوزستان مصوب شد تا هر شهرستان نسبت به لایروبی جوی‌های روباز و آهک‌پاشی اقدام کند.

خبر جدید  افزایش راندمان کمی و کیفی محصولات کشاورزی در خوزستان

مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: استاندار خوزستان موضوع لایروبی و آهک‌پاشی جوی‌های روباز را در جلسه شورای سلامت در دستور کار قرار داد و مقرر شد که معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مراکز بهداشت هر شهرستان گزارشی از وضعیت اقدام شهرستان‌ها اعلام کنند.

صفدری با بیان اینکه عملکرد بهاره شهرستان‌ها در خصوص لایروبی و آهک‌پاشی جوی‌های روباز نشان‌دهنده وضعیت مطلوبی نیست، افزود:بالغ بر نیمی از شهرستان‌ها عملکرد زیر ۵۰ درصد در خصوص لایروبی و آهک‌پاشی داشته‌اند.

خبر جدید  هیچ کارگری بابت اعتراضات گروه ملی فولاد در بازداشت نیست

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع نیاز است که شهرداری‌ها در شهرها و بخشداری‌ها یا دهداری‌ها در حوزه روستاها در این زمینه اقدام کنند.

مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد: در جلسه آینده شورای سلامت شهرستان‌هایی که عملکرد مقتضی در بحث کنترل آلودگی‌ها نداشته باشند در قالب گزارشی معرفی می‌شوند و باید فرمانداران در این خصوص توضیح دهند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، کدخبر: ۹۷۰۲۲۴۱۳۱۷۷ ، www.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد