13:32:24 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018 / شناسه خبر: 4476
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرهای بی قوا و مشکل زایی در کشور داریم
شهرهای بی قوا و مشکل زایی در کشور داریم
به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر شیبانی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در مجمع بسیج مهندسین کشور که در تالار فجر اهواز برگزار شد، عنوان کرد: متاسفانه در این زمان در زمینه مدیریت و مهندسی ساختمان در کشور دچار مشکل هستیم؛ مقوله امضاءفروشی و تائیدیه قلابی وجود دارد و به همین دلیل باید برای حل این […]

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر شیبانی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در مجمع بسیج مهندسین کشور که در تالار فجر اهواز برگزار شد، عنوان کرد: متاسفانه در این زمان در زمینه مدیریت و مهندسی ساختمان در کشور دچار مشکل هستیم؛ مقوله امضاءفروشی و تائیدیه قلابی وجود دارد و به همین دلیل باید برای حل این معضل تلاش کرد. در برخی مواقع برای مهندسین مشاور ۸۰  میلیون تومان هزینه می شود اما این مشاور حتی هشت دقیقه نیز بر سر ساختمان حاضر نشده است.

مدیر کل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با طرح این سوال که در کجای دنیا برای ساخت یک ساختمان باید با ۲۳ مهندس قرارداد منعقد کرد، گفت: گاها برای یک پروژه بین ۴۰ تا ۸۰ مهندس ناظر معرفی شده که به نظرم به این تعداد ناظر باید گروهان گفت.

خبر جدید  مشاهده چهره شهر تاریخی مسجدسلیمان جای تاسف دارد/تشکیل کمیته ویژه جهت بررسی مشکلات مسجد سلیمان

شیبانی با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی برای اعتلای مهندسی ساختمان و ارتقای کیفیت ساخت و ساز در کشور شکل گرفته، تصریح کرد: زمانی که موجودی یک سازمان نظام مهندسی ۶۰۰ میلیارد تومان باشد، نمی توان این موضوع را حسن دانست؛ یک نهاد حرفه ای به جای پرداختن به وظایف خود به یک نهاد بروکراتیک تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: شکل و محتوای یکسان تابلوهای ورودی ساختمان های در حال ساخت یکی از وظایف سازمان نظام مهندسی است، اما متأسفانه این اصل رعایت نمی شود. این سازمان باید در مسیر خودش قرار گرفته و از بیراهه های موجود فاصله بگیرد. در مقررات ملی ساختمان تعداد زیادی از فعالیت های پژوهشی نا تمام می ماند.

شیبانی یادآور شد: خدمات ارائه شده از سوی بسیج مهندسان در کشور بر هیچ فردی پوشیده نیست؛ امیدوار هستیم این راه همواره ادامه داشته باشد و همه مردم از این خدمت های بی منت بهره مند شوند.

خبر جدید  نمایش آثار هنرمندان دزفولی در نمایشگاه بین المللی فنلاند

وی با اشاره به اینکه سیستم، مجموعه‌ای از عناصر مختلف است که به طور متناسب به هم می پیوندند و یک واحد را برای اهداف خاصی تشکیل می‌دهند، اضافه کرد: در صورتی که با این نگاه به مهندسی ساختمان کشور بنگریم، در ابتدا با چندگانگی نظام های ساخت و ساز مواجه می شویم که متأسفانه بعضا در برخی از موارد جدای از یکدیگر فعالیت می کنند.

مدیر کل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: در این زمان با یک سونامی مهندسان جوان مواجه هستیم ؛ در دولت‌های گذشته نگاه آموزش عالی بیشتر متمرکز بر کمیت و کیفیت تحصل بود و این کمیت باعث توسعه برخی از مراکز آموزشی و واحدهای دانشگاهی نیز شد. فارغ التحصلان رشته های مهندسی در این زمان در حال افزایش هستند و به همین دلیل در بسیاری از سازمان های نظام مهندسی کشور اکثریت اعضاء فاقد پروانه اشتغال هستند.

خبر جدید  احتمال عدم کشت تابستانه در ایذه به دلیل مشکل تامین آب

وی اظهار کرد:  متاسفانه در این زمان شهرهای بی قواره، بی هویت و مشکل زا در کشور وجود دارد، در حالی که توان مهندسی بسیار بالا در ایران داریم.

مدیر کل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی در پایان بیان کرد: معتقد هستیم که مهندسی کشور ما در بخش ساختمان از نظر دانش آکادمیک جزو بهترین های دنیا محسوب می شود و از نظر مهارت های مهندسی نیز در جایگاه بالایی قرار دارد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد