17:08:59 - پنج‌شنبه 1 فوریه 2018 / شناسه خبر: 1054
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شناسایی و ثبت ۲۲۹۲ بیمار ام.اس در خوزستان
شناسایی و ثبت ۲۲۹۲ بیمار ام.اس در خوزستان
نایب رئیس انجمن ام.اس خوزستان با اشاره به شناسایی و ثبت ۲۲۹۲ بیمار ام.اس در خوزستان، گفت: تعداد بیماران ام.اس اهوازی معادل کل بیماران ام.اس سایر نقاط استان است. ‌به گزارش ایسنا‌، داریوش آرمات در سمینار علمی – فرهنگی حمایت از بیماران ام.اس استان خوزستان که امروز (پنجشنبه ۱۲ بهمن‌ماه) در دانشگاه علوم پزشکی جندی […]

نایب رئیس انجمن ام.اس خوزستان با اشاره به شناسایی و ثبت ۲۲۹۲ بیمار ام.اس در خوزستان، گفت: تعداد بیماران ام.اس اهوازی معادل کل بیماران ام.اس سایر نقاط استان است.

‌به گزارش ایسنا‌، داریوش آرمات در سمینار علمی – فرهنگی حمایت از بیماران ام.اس استان خوزستان که امروز (پنجشنبه ۱۲ بهمن‌ماه) در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از بهترین اقدامات این دولت، تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد بوده است و واقعا فارغ از بحث‌ها و گروه‌بندی‌های سیاسی در این دولت بود که به NGUها فضا دادند تا فعالیت کنند. 

وی ادامه داد: اما تصور اشتباهی وجود دارد که از دولت توقعات زیادی می‌رود، اما واقعا چه امکانات و اختیاراتی از دولت خواسته‌اید که آن را به شما نمی‌دهد؟ اساسا کارهای سازمان‌های مردم‌نهاد خودگردان است و انجمن ام.اس نیز از بی‌نیازترین انجمن‌ها است چرا که راه خودگردانی را به درستی طی کرده است. 

خبر جدید  صدور کارت تندرستی در دفاتر پیشخوان دولت خرمشهر

نایب رئیس انجمن ام.اس خوزستان با بیان اینکه اعضای انجمن ام.اس خوزستان، حتی یک ریال نیز حقوق نمی‌گیرند، افزود: دغدغه‌های روزمره سیستم دولت کم نیست. اما مطالبه‌گری نیز نباید فراموش شود و با هم‌افزایی باید به همدیگر کمک کنیم و هر کس نقش خود را ایفاء کند. 

آرمات بیان کرد: سالانه ۲۰۰ نفر به جمعیت بیماران ام.اس استان خوزستان افزوده می‌شود. البته این جمعیت را ما شناسایی می‌کنیم. خوشبختانه به لطف خدا، توان پزشکی و لطف دولت، این بیماری در حال کنترل است. البته تا حدودی گرفتاری‌های مالی برای بیماران ام.اس وجود دارد که خاص همه است. 

وی با بیان اینکه گاهی مشاهده می‌شود که فرد مبتلا به بیماری ام.اس حتی نمی‌خواهد خانواده خود را از این بیماری مطلع کند، گفت: یکی از رسالت‌های انجمن ام.اس خوزستان، شناسایی این افراد است. باید باور کنیم که این بیماری چیزی نیست که بخواهیم آن را پنهان کنیم و مسری هم نیست. ما به شیوه‌های مختلف اعم از اعطای یارانه‌های دارویی کنار بیماران هستیم. 

خبر جدید  بالاترین آمار شهدا در عملیات های بزرگ دوران دفاع مقدس متعلق به هویزه و سوسنگرد است

‌ 

نایب رئیس انجمن ام.اس خوزستان عنوان کرد: به ما گفته‌اند که شهر اروندکنار تنها دو بیمار ام.اس دارد اما اطمینان داریم که آمار باید بیش از این رقم باشد. همچنین در امیدیه ۴۳ نفر، در اندیمشک ۴۸ نفر، در اهواز ۱۱۳۰ نفر، در ایذه ۵۷ نفر، در آبادان ۱۳۳ نفر، در آغاجاری ۹ نفر، در باغملک ۳۳ نفر، در بندر امام ۱۵ نفر، در بهبهان ۱۶۶ نفر، در حمیدیه ۳ نفر، در خرمشهر ۵۳ نفر، در دزفول ۱۱۶ نفر، در رامشیر ۱۶ نفر، در رامهرمز ۶۷ نفر، در سوسنگرد ۱۶ نفر، در شادگان ۱۸ نفر، در شوش ۴۰ نفر، در شوشتر ۹۲ نفر، در گتوند ۸ نفر، در هفت‌تپه ۲ نفر، در شهرهای متفرقه ۳۷ نفر، و در هندیجان ۹ نفر بیمار مبتلا به ام.اس شناسایی شده‌اند. 

خبر جدید  انتخاب 3 خوزستانی به عنوان مربی تیم‌های ملی پایه کشتی فرنگی

آرمات ادامه داد: در مجموع بر اساس آخرین آمار امسال، ۲۲۹۲ بیمار ام.اس که شناسایی شده‌اند، در خوزستان وجود دارد. از این رقم ۵۵۹ نفر مرد و ۱۷۳۳ نفر زن هستند که این تفاوت آماری تعداد بیماران مرد و زن خوزستان، جای تحقیق و مطالعه دارد. همچنین تعداد بیماران ام.اس اهوازی معادل مجموع بیماران ام.اس سایر نقاط خوزستان است. 

‌ 

وی افزود: در واقع تعداد بیماران اهواز ۱۱۳۰ و تعداد بیماران سایر نقاط خوزستان، ۱۱۶۲ نفر است و باید علت این تفاوت آماری را بررسی کرد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد