19:27:12 - یکشنبه 4 فوریه 2018 / شناسه خبر: 787
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرانه ورزشی فعلی در شان خوزستان نیست
سرانه ورزشی فعلی در شان خوزستان نیست
به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی عصر یکشنبه در شورای آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: فرمانداران و شهرداران، متولی امور امنیتی، سیاسی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی مناطق هستند و بحث قرآن نیز در این میان بسیار حائز اهمیت است؛ ادارات ارشاد، اوقاف، فرمانداران و شهرداران باید نهایت همکاری و تأمین نیاز برگزاری مسابقات قرآنی […]

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی عصر یکشنبه در شورای آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: فرمانداران و شهرداران، متولی امور امنیتی، سیاسی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی مناطق هستند و بحث قرآن نیز در این میان بسیار حائز اهمیت است؛ ادارات ارشاد، اوقاف، فرمانداران و شهرداران باید نهایت همکاری و تأمین نیاز برگزاری مسابقات قرآنی را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه نقش پیشگیری مؤثر قرآن قطعا بر هیچ کسی پوشیده نیست، افزود: فراگیر شدن و گسترش فرهنگ قرآنی و مأنوس شدن با آن منجر به پیشگیری و جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی در معرض جامعه می شود. 

استاندار خوزستان بیان کرد: مسابقه همیشه شوکی به سمت جلو هست و رقابت در همه امور به ویژه امر خیر بر همه کارها اولویت دارد؛ بنابراین مسابقات قرآنی را باید مورد توجه ویژه قرار داد.

شریعتی با اشاره به اینکه امر ورزش نیز امر به معروف است، تصریح کرد: نقش ورزش در مسائل حرفه ای و سلامت جسمی و روحی جامعه بر هیچ کسی پوشیده نیست؛ این امر برای دانش آموزان دختر بیشتر واجب است چون امکان ورزش برای پسران در نقاط مختلف فراهم تر هست ولی دختران محدودیت دارند و تربیت بدنی آموزش و پرورش باید دسترسی آنها را تسهیل کند.

خبر جدید  پیام تبریک فرماندهی سپاه ناحیه مسجدسلیمان به مناسبت هفته دفاع مقدس

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی در جامعه تغییر و باعث افزایش وزن و چاقی در بین کودکان شده است، ادامه داد: فراهم کردن شرایط ورزش برای این دانش آموزان لازم و نسبت به گذشته واجب تر است.

استاندار خوزستان تاکید کرد: آموزش و پرورش خوزستان برای ساعت هایی که امکان دارد این هماهنگی و برنامه ریزی صورت بگیرد تا در زمان های خالی بودن سالن های ورزشی از آنها بهره مند شوند.

شریعتی تصریح کرد: باید سرانه سالن های ورزشی را برای دانش آموزان خوزستانی ارتقا داد؛ چون خیلی با استاندارد (دو و نیم متر) فاصله داریم. هم اکنون تقریبا ۳۰ هزار مترمربع فضای ورزشی در حال ساخت است که سرانه استان را به حدود ۲۰ سانتیمتر می رساند. باید ۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات سال آینده را باید برای ۵۰ هزار مترمربع اختصاص دهیم تا سرانه متوسط ورزشی استان را به ۲۵ سانتی متر افزایش دهیم. همچنین در برنامه های بعدی آن را به ۳۷ سانتیمتر استاندارد کشوری و بعد هم دو و نیم متر جهانی برسانیم.

خبر جدید  شعار ما توانستیم برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری است

وی ادامه داد: خوزستان مهد ورزش بوده و در رشته های مختلف عناوین مختلفی را کسب می کرده و چنین سرانه ورزشی برای استان شایسته نیست؛ لازم هست که همه تلاش خود را به کار گرفته و بخشی از این کمبودها را با هماهنگی با اداره کل ورزش خوزستان ارتقا دهیم.

شریعتی با تأکید بر اینکه حداقلش نباید از سرانه ورزشی استاندارد کشور پایین تر باشیم، یادآور شد: توجه ویژه داشتن به دانش آموزان استثنایی باید در دستور کار قرار گرفته و حق آنها را عادلانه ادا کرد؛ البته اولین سالن ورزشی آنها در ایام دهه فجر در اهواز افتتاح می شود ولی دانش آموزان دیگر شهرستان ها هم نیاز دارند.

خبر جدید  آغاز اجراي طرح آبیاری تحت فشار دشت لالی

استاندار خوزستان با تأکید بر اینکه باید در زمینه های آموزشی استانداردهای مناسبی داشته باشیم، ادامه داد: حق فرزندان خوزستانی بیش از این هاست و باید تلاش خود را افزایش دهیم.

شریعتی با اشاره به اینکه نقد باعث اصلاح می شود و با این کار ایرادات جبران می شود، گفت: همه می توانند از دستگاه های اجرایی به صورت جدی و ویژه نقد کنند و برای من هم چشم بینا می شوند که این گزارشات و اخبار به دستم برسند.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد