11:17:35 - سه‌شنبه 11 آگوست 2020 / شناسه خبر: 57581
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دولتمردان دِین خود را به خوزستان ادا نکردند
دولتمردان دِین خود را به خوزستان ادا نکردند
نماینده مردم شوش ضمن اشاره به بررسی مشکلات شرکت نیشکر هفت تپه به همراه نمایندگانی از مجلس گفت: هفته آینده، در نشستی با رئیس جمهور یا معاون اول وی تکلیف واگذاری این شرکت مشخص می‌شود.

شعار سال: محمد کعب عمیر در گفتگویی، در توضیح موضوع شرکت نیشکر هفت تپه و نتیجه پیگیری‌های اخیر مجلس، گفت: در ادامه توسعه اعتراضات کارگری شرکت نیشکر هفت تپه، حدود ۵۲ روز تجمعات کارگران تداوم داشت لذا به همراه نایندگانی از کمیسیون اصل نود در بین کارگران حضور پیدا کردیم و با کارگران ضمن هم صحبتی به بررسی مشکلات آن‌ها راپرداخته شد.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی افزود: اعتراضات صنفی کارگران به حق و مشروع است. خواسته کارگران در دو مقوله تقسیم‌ می‌شود. نخست در برنامه کوتاه مدت باید حقوق عقب مانده آن‌ها به روز رسانی شود. متاسفانه کارگران سه ماه اردیبهشت، خرداد و تیر حقوق دریافت نکردند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر کشت نیشکر تقسیم زمانی دارد، اگر در این روز‌ها کشت صورت نگیرد تا یک سال دیگر نمی‌توانیم کشت انجام دهیم، بنابراین ضرر زیادی به شرکت و این شریان اقتصادی زده می‌شود. از سوی دیگر بیمه تامین اجتماعی کارگران مورد بررسی قرار گرفت. بیمه کارگران تا آخر تیر تمدید شده، اما برای مرداد ماه اجازه داده نشد، زیرا حدود ۵۳۰ میلیارد تومان تامین اجتماعی از شرکت نیشکرهفت تپه طلب دارد.

خبر جدید  درگیری با ماموران شهرداری در اهواز

کعب عمیر با تاکید بر درخواست کارگران و مردم شوش مبنی بر خروج این شرکت از ذیل سازمان خصوصی سازی، گفت: خصوصی سازی در این مورد موفق عمل نکرده است. متاسفانه بدون بررسی صلاحیت و اهلیت کارفرمایان و سهام داران، سهام  واگذار شده ست.

وی با اشاره به فرمایشات امام (ره) مبنی بر اینکه خوزستان دِین خود را به اسلام و نظام ادا کرده است، افزود: دولتمردان دِین خود را به خوزستان ادا نکردند.

کعب عمیر ادامه داد: ما بعد از بازدید و هم صحبتی با کارگران، جلسه‌ای با فرماندار و شورای تامین استان و در نهایت روز چهارشنبه به همراه تعدادی از اعضای کمیسیون اجتماعی و اصل نود با نایب رئیس مجلس داشتیم که در این جلسه نمایندگان فعالان کارگری، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و سازمان خصوصی سازی حضور داشتند.

خبر جدید  دستگاه های دولتی برای پاکسازی اراضی کشاورزی وارد عمل شوند

وی یادآور شد: در این نشست به مدیر عامل سازمان خصوصی سازی و نایب رئیس مجلس تاکید کردم که این شرکت باید به نهاد‌های دولتی واگذار شود. عدم اهلیت سهام داران نیز مورد تاییر سایر مسئولان قرار گرفته  است، نهاد دولتی توانمند در مباحث مالی باید این شرکت را مدیریت کنند. در نهایت مدیر عامل سازمان خصوصی وعده پیگیری جدی داد.

نماینده مردم شوش در مجلس تصریح کرد: سازمان خصوصی سازی نمی‌تواند حقوق کارگران را پرداخت کند لذا قرار شد از وزیر رفاه درخواست شود تا از محل بیمه مشاغلی که بر اثر ویروس کرونا متضرر شدند، حدود ۲۰ میلیارد تومان تزریق کند تا برنامه کوتاه مدت اجرا شود. همچنین دفترچه‌های تامین  اجتماعی کارگران این شرکت تا اخر سال ۱۳۹۹ تمدید شد.

خبر جدید  تالاب بیش از ۹۰ درصد آب دارد

وی افزود: از سوی دیگر تاکید شد ما بتوانیم در هفته آینده جلسه‌ای با معاون اول رئیس جهور یا شخص اقای روحانی و برخی از نمایندگان کمیسیون اجتماعی،  اصل نود و دیوان محاسبات کشور در سازمان خصوصی سازی داشته باشیم تا ضمن بررسی، تصمیم نهایی درباره شرکت نیشکر هفت تپه اتخاذ شود.

کعب عمید ادامه داد: معضل این شرکت باید به صورت ریشه‌ای حل شود و به یک نهاد دولتی واگذار شود.  مجلس قطعا اجازه نمی‌دهد هفت تپه‌های دیگر در کشور ایجاد شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری خانه ملت، به تاریخ: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹، کد خبر: ۴۵۲۸۴۷، www.icana.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد