12:16:23 - دوشنبه 26 فوریه 2018 / شناسه خبر: 3937
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درخواست تامین ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب برای آبرسانی به کانون‌های ریزگرد خوزستان
درخواست تامین ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب برای آبرسانی به کانون‌های ریزگرد خوزستان
معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: برای آبرسانی به کانون‌های گرد و خاک خوزستان، تامین سالیانه ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب پیش‌بینی و درخواست شده است. فرامند هاشمی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه اخیر استاندار خوزستان و معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: رئیس جمهور دستور تأمین حق‌آبه‌های زیست محیطی و همچنین آبرسانی به […]

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: برای آبرسانی به کانون‌های گرد و خاک خوزستان، تامین سالیانه ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب پیش‌بینی و درخواست شده است.

فرامند هاشمی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه اخیر استاندار خوزستان و معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: رئیس جمهور دستور تأمین حق‌آبه‌های زیست محیطی و همچنین آبرسانی به عرصه‌ها و کانون‌های گرد و خاک خوزستان را صادر کرده است و در جلسه یاد شده نیز میزان آب مورد نیاز برای آبرسانی به کانون‌های ریزگرد مورد بررسی قرار گرفت.

خبر جدید  پیوستن یک واحد تولیدی در دزفول به فرابورس

وی ادامه داد: برای آبرسانی به هفت کانون گرد و خاک استان خوزستان که شامل ۳۵۰ هزار هکتار عرصه طغیان ریزگردها هستند، به حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب نیاز است، که اکنون درخواست تامین این حق‌آبه توسط وزارت جهاد کشاورزی داده شده است.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان افزود: در واقع بسته به نیاز و فعالیتی که در هر کدام از این عرصه‌های گرد و خاک صورت می‌گیرد، این نیاز آبی برآورد شده است و این آبرسانی به شکل دائمی نیست بلکه متغیر است.

خبر جدید  ستاد کل نیروهای مسلح و دولت در حال بررسی ابعاد حادثه تروریستی اهواز هستند

هاشمی‌زاده بیان کرد: این ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب، در سال به هفت کانون داخلی گرد و خاک خوزستان رسانده خواهد شد و برای فعالیت‌های مختلف و کاربری‌های متفاوت از جمله مرطوب‌سازی و نهال‌کاری و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت اجرای عملیات مقابله با گرد و غبار در عرصه‌های فوق بحرانی جنوب شرق اهواز گفت: از سال گذشته این عملیات آغاز شد و مقرر شد که در سطح ۴۲ هزار هکتار، عملیات‌های نهال‌کاری، مرطوب‌سازی و … انجام شود که تا پایان سال جاری باید ۱۹هزار هکتار نهال‌کاری در این عرصه‌ها صورت بگیرد.

خبر جدید  سرقت مسلحانه 20 کیلوگرم طلا در شوشتر و دستگیری در پایتخت

معاون عمرانی استانداری خوزستان ادامه داد: این عملیات در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت تا در مجموع عملیات مقابله با ریزگردها در این ۴۲ هزار هکتار، در سال آینده پایان یابد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد