12:27:36 - یکشنبه 4 فوریه 2018 / شناسه خبر: 643
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خوزستان منحصر به فرد در کشاورزی
خوزستان منحصر به فرد در کشاورزی
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گفت: ۱۵ درصد محصولات باغی و کشاورزی کشور در خوزستان تولید می شود. به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمد قاسمی نژاد گفت: بالغ بر ۵/۱۶ میلیون تن محصولات کشاورزی، باغی و دامی در استان تولید می شود  که معادل ۱۵ درصد کل تولیدات کشور است. قاسمی نژاد […]

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گفت: ۱۵ درصد محصولات باغی و کشاورزی کشور در خوزستان تولید می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمد قاسمی نژاد گفت: بالغ بر ۵/۱۶ میلیون تن محصولات کشاورزی، باغی و دامی در استان تولید می شود  که معادل ۱۵ درصد کل تولیدات کشور است.

قاسمی نژاد با بیان اینکه خوزستان به عنوان قطب نخست کشاورزی شناخته شده است افزود : حدود ۳/۱ میلیون هکتار زمین های خوزستان زیر کشت محصولات کشاورزی قرار دارد و بالغ بر ۲/۲ میلیون هکتار نیز مستعد کشاورزی هستند.

خبر جدید  جذب دستگاه ریزدانه کار بیش از سهم مصوب در خوزستان

وی ادامه داد: وجود ۱۹۰ هزار بهره بردار کشاورزی، تولید ۱۲۸ محصول کشاورزی و باغی وجود پنج رودخانه دائمی، استقرار صنایع کشت و صنعت، وجود دانشکده و دانشگاه های کشاورزی، سد های مخزنی  و تالاب های غنی سبب ایجاد شرایط منحصر به فردی برای کشاورزی خوزستان شده است.

قاسمی نژاد با بیان اینکه خوزستان رتبه دوم تولید خرما  و رتبه نخست صادرات آن را دارد اظهار داشت: ۳۷ درصد ذرت دانه ای کشور و ۶۸ درصد نباتات صنعتی کشور نیز در خوزستان تولید می شود.

خبر جدید  نفس نفس زدن کشت و صنعت نیشکر

وی به طرح احیاء زمین های ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی هم اشاره کرد و گفت: با اجرای کامل این طرح سهم تولیدات کشاورزی خوزستان به ۲۴ میلیون تن خواهد رسید.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان خاطر نشان کرد: تناسب بین کیفیت محصولات، قیمت محصولات و رعایت مسائل زیست محیطی از ضروریات است و باید با توجه به شرایط اقلیمی در حوزه کشاورزی، مصرف آب را به حداقل برسانیم.

خبر جدید  جوانان بومی باید در اولویت اشتغال صنایع پتروشیمی ماهشهر باشند

وی افزود: باید به سمت کشاورزی حفاظتی گام برداریم، کاهش جابجایی خاک، کاهش مصرف آب و انرژی، لازمه کشاورزی مدرن و پر بازده است.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد