23:26:57 - دوشنبه 5 فوریه 2018 / شناسه خبر: 1042
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خاموشی‌های برق برای عبور از خشک‌سالی بین مشترکان تقسیم می شود
خاموشی‌های برق برای عبور از خشک‌سالی بین مشترکان تقسیم می شود
به گزارش خبرنگار مهر، محمود دشت بزرگ شامگاه امروز در نشست شورای آب و برق استان خوزستان اظهار کرد: مدیریت مصرف و تشویق رفتارهای مثبت در مصرف برق و به نوعی خوش‌خلقی مصرف برق را باید تبلیغ کرد؛ پیشنهاد می‌دهم تا در این ستاد کمیته فرهنگی را تشکیل دهیم که در فرهنگ مصرف آب و […]

به گزارش خبرنگار مهر، محمود دشت بزرگ شامگاه امروز در نشست شورای آب و برق استان خوزستان اظهار کرد: مدیریت مصرف و تشویق رفتارهای مثبت در مصرف برق و به نوعی خوش‌خلقی مصرف برق را باید تبلیغ کرد؛ پیشنهاد می‌دهم تا در این ستاد کمیته فرهنگی را تشکیل دهیم که در فرهنگ مصرف آب و برق کار کند.

وی با تأکید بر اینکه این مسائل را با گفتمان و مطالب جدید به مردم اعلام کنیم، افزود: به دنبال این هستیم که مشترکان، خوش‌خلقی در مصرف آب و برق را رعایت کنند.

خبر جدید  وضعیت آبرسانی به عرصه‌های ریزگرد جنوب شرق اهواز چگونه است؟

دشت بزرگ خبر داد: پیش‌بینی رشد مصرف سال آینده نسبت به امسال حدود ۸۰۰ مگاوات است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: در زمان پیک و در زمان غیرپیک، کمبود تولیدها را مشخص کردیم و یکی از راهکارها برنامه‌ریزی برای تقسیم خاموشی بین مشترکان است.

دشت بزرگ ادامه داد: مجموع تولید نیروگاه‌های حرارتی در پیک سال آینده، چهار هزار مگاوات است که پیش‌بینی مصرف ۹ هزار مگاوات را داریم؛ بنابراین مابقی را باید بین نیروگاه‌های برق آبی و غیره تأمین کنیم.

وی ادامه داد: نیروگاه‌های برق آبی استان، تولید سه هزار و ۵۰۰ مگاوات در سال آینده را وعده داده‌اند؛ ظرفیت عملی تولید برق در فجر یک هزار و ۳۰۰ مگاوات است که برنامه‌ریزی شده تا ۶۰۰ مگاوات را از تأمین کنیم.

خبر جدید  معرفی دانشجویان خوزستانی راهیافته به مرحله منطقه‌ای جشنواره قرآن کشور

دشت بزرگ همچنین گفت: باید طرح‌های نیروگاه‌های خورشیدی را در استان خوزستان توسعه داد.

درویش علی کریمی مدیرعامل آبفا روستایی خوزستان نیز در این نشست با اشاره به به‌روزرسانی دیزل ژنراتورها اظهار کرد: در حوزه آب شرب یک نگرانی داریم که میزان ای.سی آب با حجم رودخانه رابطه معکوس دارد و در صورت کاهش دبی، میزان شوری افزایش پیدا می‌کند؛ در آبادان گزارش شده که ای. سی بین چهار هزار تا چهار هزار و ۳۰۰ در نوسان است و خطر بروز مشکلات جدی وجود دارد.

خبر جدید  دوره توان‌افزایی مدیران مؤسسات قرآنی خوزستان برگزار می‌شود

وی افزود: انتظار داریم که دستگاه‌های متولی و سازمان آب و برق خوزستان حتماً اقدامات لازم را با فرهنگ‌سازی در خصوص کاهش مصرف انجام دهند؛ ضمن اینکه از همین حالا باید آموزش مدیریت مصرف را جدی بگیریم چون در غیر این صورت نتیجه مطلوبی به دنبال نخواهد داشت.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد