15:39:33 - پنج‌شنبه 22 فوریه 2018 / شناسه خبر: 3556
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جامعه قدرتمند نیازمند مشارکت مردم نهاد است
جامعه قدرتمند نیازمند مشارکت مردم نهاد است
به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، عادل عکرش در جلسه بررسی وضعیت و مشکلات سازمان های مردم نهاد شهرستان باوی که با حضور معاون اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و تعدادی از اعضای سمن ها فعال شهرستان همراه بود، افزود: سازمان های مردم نهاد با توجه به جایگاه مردم محوری، شناخت کافی از فضا […]

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، عادل عکرش در جلسه بررسی وضعیت و مشکلات سازمان های مردم نهاد شهرستان باوی که با حضور معاون اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و تعدادی از اعضای سمن ها فعال شهرستان همراه بود، افزود: سازمان های مردم نهاد با توجه به جایگاه مردم محوری، شناخت کافی از فضا و مشکلات موجود در بین مردم دارند و می توانند ظرفیتی کاربردی جهت رفع آسیب ها و تسریع آهنگ پیشرفت شهرستان در تمام امور باشند.  

 عکرش بر تسریع اعطای مجوزهای مربوطه سازمانهای مردم نهاد تاکید کرد و گفت: شهرستان باوی دارای ظرفیت ها و پتانسیل بالا و منابع انسانی کاردان است و می طلبد سازمانهای مردم نهاد در زمینه های مختلف در این دیار تشکیل شود.

خبر جدید  بازی مقابل تیم صنعت نفت و تماشاچیانش لذت خاصی دارد

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار باوی ابراز امیدواری کرد با حمایت ها و پشتیبانی ها از رهگذر تسهیل و تسریع اعطای مجوزهای لازم به سمن ها،  این نهادهای مردمی در رفع مشکلات مردم بخصوص در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی قدم های شایسته بردارند.

وی افزود : مجموعه فرمانداری باوی از فعالیت سازمانهای مردم نهاد برای کاهش مشکلات مردم و آسیب های اجتماعی استقبال میکند و تلاش دارد موانع سر راه سمن ها را مرتفع سازد.

عکرش با اشاره به برخی مشکلات و آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق و بیکاری در شهرستان تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد می توانند با توجه به پتانسیل های بسیار بالایی که در جذب و مشارکت مردمی دارند، یاری رسان و همراه مسئولان در حل این مشکلات باشند.

خبر جدید  فکری: با نفت مسجد سلیمان توافق کردم/ مانع پیشرفت بازیکنان نمی‌شوم

وجود ۶۰۰ سازمان مردم نهاد خوزستان

در ادامه این جلسه، معاون اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: سازمانهای مردم نهاد محور اصلی جامعه مدنی و بعنوان ارکان اصلی مردم سالاری هستند و نقش بسیار بالایی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد و به سوی نیاز هر جامعه باید حرکت کند.

شلیش پور افزود: در استان ۶۰۰ سازمان مردم نهاد داریم ولی تعداد اندکی از آنها فعالیت کافی دارند چون بر اساس نیاز استان و شهرستانها تاسیس نشدند و می طلبد با داشتن اطلاعات لازم و  برنامه ریزی و بر اساس مشکلات موجود اقدام به تشکیل سمن ها نمود.

خبر جدید  انهدام باند سارقین مسلح خودرو در استان

وی همچنین از تشکیل خانه سمن در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: تشکیل “خانه سازمان های مردم نهاد” دارای اساسنامه و دستور العملی میباشد که باید مستقل و وابسته به هیچ ارگانی نباشند و فعالیت های خود را در جهت تاثیرگذاری در زمینه های مختلف متمرکز نماید.

گفتنی است؛ در پایان این نشست، مدیران سازمان های مردم نهاد به صورت جداگانه ضمن ارائه گزارش از فعالیت ها و اقدامات اجرا شده سمن های تحت مدیریت، به بیان مشکلات فرا روی خود پرداختند و خواستار همکاری بیش از پیش فرمانداری شهرستان و حوزه ستادی استانداری خوزستان در این راستا شدند.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد