14:22:27 - چهارشنبه 28 فوریه 2018 / شناسه خبر: 4289
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ترس اصلی دشمن از قدرت فرهنگی ایران است
ترس اصلی دشمن از قدرت فرهنگی ایران است
به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی افشار  پیش از ظهر امروز چهارشنبه در کنگره ملی شهید حبیب شریفی راد و ۳۰۵ شهید فرهنگی خوزستان که در تالار اجتماعات امام خامنه ای اهواز برگزار شد با بیان اینکه در ارتباط با شهید و شهادت هیچ کسی نمی تواند حق مطلب را ادا کند، افزود: امام راحل […]

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی افشار  پیش از ظهر امروز چهارشنبه در کنگره ملی شهید حبیب شریفی راد و ۳۰۵ شهید فرهنگی خوزستان که در تالار اجتماعات امام خامنه ای اهواز برگزار شد با بیان اینکه در ارتباط با شهید و شهادت هیچ کسی نمی تواند حق مطلب را ادا کند، افزود: امام راحل فرمودند: «شهادت هنر مردان خداست» هنر یعنی دارای رمز و عمق؛ هیچ کسی نمی تواند به اصل شخصیت شهید و آثار شهادت وی دست پیدا کند. برای نمونه آنقدر علیه شهید بهشتی در زمان حیاتش تبلیغات منفی و دروغ شد که حتی وی جرئت رفتن به سفرهای استانی را نداشت؛ طوری که امام فرمودند مظلومیت شهید بهشتی از شهادتش بالاتر بود.

وی افزود: تأثیر خون شهید در پیروزی این کشور روشن است ولی ما نمی توانیم رمز و راز ارزش شهادت را بفهمیم؛ فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در ادامه راه شهدا و حل مشکلات نظام قطعا راه حل تعیین کننده ای است و بسترسازی لازم با برگزاری این کنگره ها فراهم می شود.

خبر جدید  حفاری بیش از 69 هزار متر توسط شرکت ملی حفاری ایران

سردار افشار با اشاره به لزوم زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا یادآور شد: زندگی شهدا پر از درس و عبرت است که باید در ارتباط با آنها کار کرد؛ در محل تحصیل، زندگی و کار شهدا می توان درس های بسیاری را بگیریم.

رئیس هیئت عالی اندیشه ورزی سپاه پاسداران با تقدیر از متولیان برگزاری این همایش بیان کرد: یاد و خاطره شهید علی هاشمی که فرمانده سپاه سوسنگرد و ادامه دهنده راه همسنگران خود بود را نیز گرامی می داریم.

سردار افشار در ارتباط با عرصه فرهنگیان و آموزش و پرورش گفت: قدرت سیاسی، اقتصادی، نظامی، علمی، فرهنگی و اجتماعی از جمله مؤلفه های قدرت در کشورهای مختلف است؛ برخی منافع سیاسی و دفاع نظامی خود را با قدرت اقتصادی محقق می کنند.

خبر جدید  اراده جدی دولت برای مهار 350 هزار هکتار کانون فوق بحرانی ریزگرد در خوزستان

وی با اشاره به اینکه در برخی کشورها نیز مؤلف اصلی قدرت، توانایی نظامی است، عنوان کرد: ترس اصلی دشمن از قدرت فرهنگی ایران است و نگران انتقال این قدرت به کشورهای دیگر است که تمام توان خود را برای ضربه زدن به آن به کار گرفته است. انقلاب اسلامی به برکت و جهت گیری نهضت فرهنگ شکل گرفته که برای حفظ و ارتقای آن باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم؛ غفلت از این نهضت ضربات مهلکی به نظام جمهوری اسلامی ایران وارد می کند.

سردار افشار با اشاره به اینکه مهمترین عنصر نهضت فرهنگ آموزش و پرورش و در مقابل در آموزش و پرورش نیز مهمترین عنصر معلم است، گفت: آموزش و پرورش محور اصلی و ستون فقرات نهضت فرهنگی و توسعه کشور است.

رئیس هیئت عالی اندیشه ورزی سپاه پاسداران با اشاره به انعقاد تفاهمنامه های مختلف بسیج و سپاه با آموزش و پرورش ادامه داد: با این وجود سازمان های فرهنگی، حوزه علمیه، صدا و سیما و همه دستگاه ها باید به کمک آموزش و پرورش بیایند. در آموزش و پرورش علاوه بر معلمان، انجمن اولیاء و مربیان نیز نقش پررنگی دارد؛ این انجمن تنها نهاد خانواده کشور است و قطعا خانواده سلول جامعه است و برای جامعه ای سالم باید خانواده ای سالم داشته باشیم.

خبر جدید  آغاز رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج در شوش

سردار افشار با اشاره به اینکه امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری یک نهاد سیاست گذاری است، گفت: شنیدم در آموزش و پرورش ژاپن بیشترین توجه به انجمن اولیاء و مربیان هست و باید در تمام مدارس کشور به این کانون توجه شود تا پشتوانه ای برای ارتقای فرهنگ عمومی کشور باشد. این رسالتی که بر دوش معلمان و فرهنگیان است، بسیار خطیر هست چون در خسط مقدم تهاجم فرهنگی بیگانگان قرار دارند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد