11:17:28 - سه‌شنبه 11 آگوست 2020 / شناسه خبر: 57579
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تالاب بیش از ۹۰ درصد آب دارد
تالاب بیش از ۹۰ درصد آب دارد
معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: بیش از ۹۰ درصد تالاب هورالعظیم آب دارد و چنین وضعیتی در این فصل بی‌سابقه است.

شعار سال : فراز رابعی با اعلام این مطلب افزود که بر اساس تحلیل تصاویر ماهواره‌ای بالغ بر ۹۲۹.۳ کیلومتر مربع معادل ۹۰ درصد تالاب هوارالعظیم آبدار است. ۶۶.۴ درصد سطح تالاب پوشیده از آب، ۳۴۱.۷ کیلومترمربع معادل ۲۴.۴ درصد پوشیده از گیاه و تنها ۱۲۸.۷ کیلومتر مربع معادل ۹.۲ درصد پوشیده از خاک و خالی است.

خبر جدید  آتش سوزی جنگلهای اندیکا از کنترل نیروهای امدادی خارج است

وی ادامه داد: در پی انتشار اخباری مبنی بر وجود مشکل کمی آب در تالاب بین‌المللی هورالعظیم، حدود ۱۳ آبراهه فرعی شاخه‌های هوفل و نیسان، مانند اسبعیه، عبیاوی، دبیه بالا، دبیه پایین، ساهندی، سعیدیه و رفیع که در انتهای کرخه به هورالعظیم منتهی می‌شوند، مورد بررسی قرار گرفت.

رابعی تصریح کرد: بررسی‌ها نشان داد که این آبراهه‌ها آبدار بوده و جریان آب مناسبی به سمت هور برقرار است و سطح کلیه مخازن شماره یک، دو، سه، چهار و پنج آبدار است که تصاویر ماهوره‌ای نیز همین موضوع را تایید می‌کند.

خبر جدید  نشست آموزشی تحلیلی ادبیات کودک و نوجوان در اهواز برگزار شد

وی عنوان کرد: این وضعیت در این فصل بی‌سابقه بوده و ناشی از برنامه ریزی دقیق خروجی سد در سال گذشته و ابتدای امسال در اسفند و فروردین‌ماه است که باعث آبگیری کامل تالاب هورالعظیم شده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری شفقنا، تاریخ انتشار:۱۹مرداد، ۱۳۹۹، کد خبر: fa.shafaqna.com /۹۸۷۳۰۵

خبر جدید  من هم می توانم نویسنده باشم !

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد