19:36:45 - پنج‌شنبه 22 فوریه 2018 / شناسه خبر: 3542
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بی توجهی به علوم شناختی ریشه معضلات زیست محیطی خوزستان است
بی توجهی به علوم شناختی ریشه معضلات زیست محیطی خوزستان است
به گزارش خبرنگار مهر،  مجید نیلی احمد آبادی عصر امروز پنجشنبه در همایش مغز و شناخت که در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: درک این ساز و کار که ذهن انسان چگونه کار می کند از دیرباز تا به امروز در تاریخ بشریت یک مسئله جدی محسوب […]

به گزارش خبرنگار مهر،  مجید نیلی احمد آبادی عصر امروز پنجشنبه در همایش مغز و شناخت که در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: درک این ساز و کار که ذهن انسان چگونه کار می کند از دیرباز تا به امروز در تاریخ بشریت یک مسئله جدی محسوب می شد.

وی با اشاره به پدیده گرد و غبار و بحث انتقال آب رودخانه کارون و آثار  منفی که این تصمیم بر زندگی مردم خوزستان بر جای می گذارد، افزود: مشکلات و معضلاتی که این استان با آنها مواجه شد، آغاز مشکل شناختی در یک پدیده متعرض به سرزمین خوزستان بود.

خبر جدید  مردم ارزش بالای انقلاب اسلامی را در ۲۲ بهمن نشان می دهند

رئیس گروه پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی تصریح کرد: اشتباه در تصمیم گیری در خصوص یک عامل متعرض به نام ریزگرد، باعث تحمیل رنج و زحمت به بسیاری به مردم استان خوزستان شد.

نیلی احمد آبادی گفت: اشتباهات راهبردی که در بخش توسعه کشور و پس از آن در خوزستان رخ داد؛ آثار زیست محیطی شدیدی را به کشور تحمیل کرد. در بسیاری از تصمیم گیری های در این خصوص، مشکل اصلی نبود دانش افراد نیست، بلکه نوع نگرش آنها است. علوم و فناوری های شناختی برای سلامت، آموزش و یادگیری بسیار مفید هستند، همچنین این نوع خاص از علوم در ساختارهای کلان زندگی فردی و اجتماعی تاثیر گذار است.

خبر جدید  افتتاح طرح‌های عمرانی در بخش فتح المبین شوش  

رئیس گروه پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی گفت: در این زمان باید به سمت و سویی برویم که خواسته های انسان ها را درک کرده و بر اساس نیاز آنها محصولاتی بسازیم که به ما سرویس دهند.

نیلی احمد آبادی در پایان عنوان کرد: توسعه نسل بعدی فناوری به مسائل شناختی وابسته است و دو مبحث علوم شناختی و هوش مصنوعی انقلاب آینده را در فناوری ایجاد می کنند.

خبر جدید  اسکان بیش از ۹۰۰ هزار مسافر در خوزستان

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد