11:29:05 - دوشنبه 5 مارس 2018 / شناسه خبر: 4934
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بزرگ‌ترین کانون تولید ریزگردها در جنوب شرق اهواز است
بزرگ‌ترین کانون تولید ریزگردها در جنوب شرق اهواز است
به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، احمد مطیعی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین کانون جنوب شرق اهواز با ۱۱۳ هزار هکتار وسعت است، ادامه داد: این کانون فوق بحرانی است و با کوچک‌ترین وزش باد مردم شهر اهواز شاهد ریزگردها خواهند بود. وی عنوان: برای تثبیت کانون‌های ریزگرد روش‌های مختلفی از جمله مرطوب‌سازی اراضی، بوته کاری، […]

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، احمد مطیعی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین کانون جنوب شرق اهواز با ۱۱۳ هزار هکتار وسعت است، ادامه داد: این کانون فوق بحرانی است و با کوچک‌ترین وزش باد مردم شهر اهواز شاهد ریزگردها خواهند بود.

وی عنوان: برای تثبیت کانون‌های ریزگرد روش‌های مختلفی از جمله مرطوب‌سازی اراضی، بوته کاری، کاشت نهال و قُرق سازی داریم. قرار نیست همه کانون‌ها درختکاری شوند و بیشتر این درختکاری برای استفاده به‌منظور بادشکن است.

خبر جدید  خانه ی ماپار اهواز

مطیعی با اشاره به اینکه همه استان تحت تأثیر خشکسالی قرار دارد، گفت: از محل آب‌های جاری و سطحی برای آبیاری نهال‌کاری‌های انجام شده استفاده می‌کنیم و قرار نیست که همه عرصه‌ها را نهال‌کاری کنیم.

وی افزود: در بهترین شرایط پیش‌بینی می‌شود ۲۰ درصد افت در عرصه‌های نهال‌کاری شده داشته باشیم. همچنین در صورت شوری خاک، بالا بودن آب زیرزمینی خاک، عدم آبیاری به‌موقع و یا گرمای هوا طبیعتاً میزان افت و تلفات نهال‌کاری شده افزایش پیدا می‌کند.

خبر جدید  مدارس رامشیر تعطیل شد

مطیعی با بیان اینکه در سه‌ماهه اول سال جاری ۱۸ روز دمای بالای ۵۰ درجه داشتیم، اظهار کرد: همچنین در پاییز هم ریزگرد داشتیم که خسارت آن (در زمینه نهال‌کاری) خیلی بیشتر از خشک‌سالی بود.

مدیرکل منابع طبیعی خوزستان یادآور: پنج هزار هکتار با ۷۰ درصد سبزینگی داشتیم و امسال هم در جنوب شرق پنج هزار هکتار نهال‌کاری کشت شده است.

سابقه کشت کهور پاکستانی در خوزستان

وی گفت: در خوزستان سال‌های متمادی کهور کشت می‌شد و سابقه کشت کهور در این استان به حدود ۶۰ سال قبل می‌رسد که هرگز برای دام و انسان آسیب و ضرری ندارد.

خبر جدید  استقلال با منصوریان هشتم می‌شد

درخت کهور

مدیرکل منابع طبعی با تأکید دوباره بر اینکه کشت کهور پاکستانی در خوزستان به ۶۰ سال قبل برمی‌گردد، تاکید کرد:  این درخت گونه دست کاشت و نه مهاجم است و در هیچ نقطه‌ای از استان درخت کهور بدون دست کاشت رشد نکرده است.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد