10:23:31 - جمعه 19 ژانویه 2018 / شناسه خبر: 325
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برخی نیروگاههای برق آبی خوزستان در حال خروج از مدار تولید
برخی نیروگاههای برق آبی خوزستان در حال خروج از مدار تولید
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به اینکه برخی نیروگاههای برق آبی خوزستان در حال خروج از مدار تولید هستند، گفت: در صورتی که لطف خدا در همین یکی دو ماه آینده شامل حال ما نشود، قطعا بحران آب و بحران برق در استان خواهیم داشت. شعار سال: مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به اینکه […]

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به اینکه برخی نیروگاههای برق آبی خوزستان در حال خروج از مدار تولید هستند، گفت: در صورتی که لطف خدا در همین یکی دو ماه آینده شامل حال ما نشود، قطعا بحران آب و بحران برق در استان خواهیم داشت.

شعار سال: مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به اینکه برخی نیروگاههای برق آبی خوزستان در حال خروج از مدار تولید هستند، گفت: در صورتی که لطف خدا در همین یکی دو ماه آینده شامل حال ما نشود، قطعا بحران آب و بحران برق در استان خواهیم داشت.

 کیامرث حاجی زاده در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که امروز (چهارشنبه ۲۷ دی ماه) با موضوع بحران آب و وقوع خشکسالی و برنامه ریزی نحوه مقابله با آن تا پایان سال آبی جاری در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت خوبی نداریم. در تابستان امسال وضعیتی داشتیم که در چهار دهه اخیر بی سابقه بود، به نحوی که گرمای شدید موجب شد در ۵۳ روز که دمای بالاتر از ۵۴ و ۵۵ درجه سانتیگراد داشتیم، ساعت اداری در استان خوزستان کاهش یابد.

وی ادامه داد: حتی در برخی روزها دمای هوا در زیر نور خورشید، ۶۰ درجه سانتیگراد بود. چرا که دماسنجهای هواشناسی، دمای هوا را در سایه اندازه گیری می کنند. با این وجود با همکاریها و پیگیریهایی که صورت گرفت، توانستیم تابستان و پاییز بی تنشی را از لحاظ تأمین آب و برق در خوزستان داشته باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با انتقاد از بی‌توجهی نسبت به هشدارهای اعلام شده در خصوص وضعیت منابع آبی تصریح کرد: اداره کل هواشناسی خوزستان، سازمان آب و برق خوزستان و حتی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، از همان ابتدا ضمن در نظر گرفتن مشکلات معیشتی مردم در بحث کشاورزی و افزایش نرخ بیکاری به طور مرتب گزارشها و هشدارها در زمینه منابع آبی و وضعیت هواشناسی و ذخایر آبی استان خوزستان را ارائه دادند و این گزارشها از سوی ستاد مدیریت بحران خوزستان به صورت هشدار به دستگاه های متولی اعلام شد اما متأسفانه نسبت به این هشدارها بی توجهی صورت گرفت.

حاجی زاده با تأکید بر اینکه تامین آب شرب، اولویت خوزستان در زمینه تأمین آب است، عنوان کرد: در دهه اخیر سابقه نداشته است که مانند آنچه که امسال مشاهده کردیم، وضعیت آب شرب در دی ماه در شهر هندیجان دچار مشکل شود و یا وضعیت آورد سدها به این صورت شود، اما متأسفانه به هشدارهایی که داده شد، توجهی نکردند. و امروز خوزستان دارای چنین وضعیتی شده و دارای مشکل است.

وی ادامه داد: بالاخره مدیریت بحران مربوط به زمانی است که بحرانی ایجاد می شود. نه اینکه همواره فکر کنیم آب و بارندگی وجود دارد و سدها پرآب هستند و هر طور بخواهیم می توانیم آب شرب، کشاورزی و صنعت را توزیع کنیم. واقعیت این است که اگر خداوند در یکی یا دو ماه آینده لطف خود را شامل حال ما نکند، قطعا در خوزستان هم بحران بزرگی هم در حوزه آب و هم در حوزه برق خواهیم داشت.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه وضعیت آورد و حجم مخازن سدهای خوزستان به حد هشدار رسیده است، گفت: اکنون برخی از نیروگاه‌های برق آبی خوزستان در حال خارج شدن از مدار تولید هستند. از سویی باید از همین حالا به کشاورزان توضیح و آموزش داده شود تا بدانند که وضعیت خوبی برای کشتهای بعدی نخواهند داشت و همین کشتهای کنونی نیز با مکافات آبرسانی شده اند.

حاجی زاده تصریح کرد: اولویت با تأمین آب شرب است و اگر آب شرب با خطر مواجه شود، قطعا تأمین آب کشاورزی و صنعت قطع خواهد شد. متأسفانه امسال خشکسالی در خوزستان از همه سالهای گذشته، وضعیت بدتری داشت. این موضوع باید جدی گرفته شود و بحثی شوخی بردار نیست، بلکه این بحثها امنیتی است. بسیاری از مسائلی که امروزه در استان خوزستان با آن درگیر هستیم، ناشی از عملکردهای غیرکارشناسی و عدم رعایت پیوستهای زیست محیطی در برخی حوزه ها است که البته شرایط جغرافیایی، وضعیت آب و هوایی، مدلهای هواشناسی و وضعیت خشکسالی در خوزستان به آن دامن زده است .

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار ۲۸دی ۹۶، کدمطلب:۹۶۱۰۲۸۱۵۲۴۰، www.isna.ir

خبر جدید  نفت بدون خوزستان جایگاهی در کشور نخواهد داشت

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد