18:58:59 - چهارشنبه 21 فوریه 2018 / شناسه خبر: 3440
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برآورد سرمایه‌گذاری در راه‌آهن اهواز – اصفهان حدود ۵ میلیارد دلار است
برآورد سرمایه‌گذاری در راه‌آهن اهواز – اصفهان حدود ۵ میلیارد دلار است
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: خوزستان در بخش باری رتبه دوم کشور و در بخش مسافری رتبه چهارم را دارد اما از لحاظ راه‌ها در رتبه ششم قرار دارد و این نشانه این است که باید به توسعه بخش راه و همچنین اتصالات مسیرهای ریلی توجه شود. به گزارش ایسنا، خیرالله خادمی در جلسه‌ای […]

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: خوزستان در بخش باری رتبه دوم کشور و در بخش مسافری رتبه چهارم را دارد اما از لحاظ راه‌ها در رتبه ششم قرار دارد و این نشانه این است که باید به توسعه بخش راه و همچنین اتصالات مسیرهای ریلی توجه شود.

به گزارش ایسنا، خیرالله خادمی در جلسه‌ای که امروز (۲ اسفندماه) در استانداری برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌ها و راه‌های استان خوزستان، اظهار کرد: امروز برنامه‌ریزی با استاندار خوزستان در خصوص زیرساخت‌های حمل و نقلی این استان و احداث مسیرهای جدید در بخش بزرگراهی، آزادراهی و در بخش‌های توسعه ریلی انجام شد.

وی با بیان این‌که خوزستان یک استان ترانزیتی، باری و مسافرخیز است، افزود: خوزستان در بخش باری رتبه دوم کشور و در بخش مسافری رتبه چهارم را دارد اما از لحاظ راه‌ها در رتبه ششم قرار دارد و این نشانه این است که باید به توسعه بخش راه و همچنین اتصالات مسیر ریلی توجه شود و باید بتوانیم با برنامه‌ریزی منظم توسعه زیرساخت‌ها را ارتقاء دهیم.

معاون وزیر راه با بیان این‌که پروژه‌های خوبی در محورهای مختلف استان خوزستان آغاز شده است، گفت: یکی از موارد مهم برای خوزستان مسیرهای منتهی به سایر استان‌ها است که باید افزایش ظرفیت در آنجا ایجاد شود.

خادمی ادامه ادامه داد: در بخش شمال خوزستان به سمت لرستان احداث آزادراه انجام شده و در حال حاضر ظرفیت ترافیکی مناسبی دارد. همچنین چهارخطه کردن مسیری که به سمت ایذه و از آنجا به چهارمحال و بختیاری و در نهایت به سمت اصفهان می‌رود، آغاز شده که با روند خوبی عملیات اجرایی آن در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم توسعه‌ای در بخش انتهای مسیر ایذه به سمت لردگان نیز انجام دهیم.

خبر جدید  آب طرح غدیر به زودی به روستاهای آبادان می رسد

وی با اشاره به مسیر شیراز ادامه داد: ما یک کریدور شرقی – غربی از استان خوزستان به سمت استان فارس و در نهایت به کرمان و سیستان داریم که سرتاسر بخش خوزستان تا فارس قراردادها منعقد شده‌اند و امیدواریم کریدور از جنوب غربی کشور به سمت جنوب شرقی کشور فعال‌تر شود.

خادمی افزود: در محدوده خوزستان تا خیرآباد، تنها ۱۱ کیلومتر قرارداد منعقد نشده که امیدواریم قرارداد این ۱۱ کیلومتر نیز در اسرع وقت منعقد شود. همچنین در برخی محورها مشکلاتی از جمله کندی روند اجرای پروژه توسط پیمانکارها وجود دارد که امیدواریم در این زمینه برنامه‌ریزی صورت بگیرد تا در سال ۹۷ کارها با روند بهتری انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کریدورهای سراسری ترانزیتی خوزستان، درباره کریدور نخست که در شمال به جنوب غرب کشور قرار دارد، گفت: این کریدور، بندرامام و در نهایت خوزستان و از آنجا لرستان، کرمانشاه، سنندج و در نهایت آذربایجان غربی و شرقی را به هم متصل می‌کند. این کریدور به عنوان کریدور شماره ۱۰ تعریف شده که بخشی از آن در خوزستان وجود دارد و امیدواریم حلقه‌های ناپیوسته در خوزستان را به هم متصل کنیم تا این کریدور ترانزیتی که نزدیکترین مسیر کریدور جاده‌ای از آب‌های خلیج فارس به سمت مرز بازرگان و سپس به ترکیه و اروپا است را به عنوان کریدور توسعه‌ای داشته باشیم.

خبر جدید  تخریب بخشی از دیوار ساختمان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان

وی بیان کرد: کریدور دیگری تحت عنوان کریدور بزرگراهی ساحل خلیج فارس وجود دارد که از شلمچه آغاز و پس از طی کردن استان خوزستان به سمت بوشهر، هرمزگان و در نهایت به سیستان و چابهار می‌رسد. هدف نظام و دولت از اجرای این پروژه این است تا سواحل خلیج فارس فعال شوند و در این مکان تثبیت جمعیتی داشته باشیم.

خادمی ادامه داد: یکی از ضروریات این است که بتوانیم زیرساخت این محدوده را آماده کنیم که خوشبختانه بخش بزرگراهی این محدوده در خوزستان در مرحله انتهایی است و تنها کمربندی آبادان و خرمشهر باقی مانده است و بین ماهشهر به سمت هندیجان حدود ۲۰ کیلومتر باقی مانده و امیدواریم این مرحله تا اوایل سال ۹۷ به پایان برسد.

وی افزود: این کریدور به عنوان یک کریدور توسعه برای سواحل جنوب کشور است که برای آن برنامه ملی پیش‌بینی شده و امیدواریم با این برنامه بتوانیم این سواحل را از لحاظ بزرگراهی برای سایر توسعه‌های صنعتی و اقتصادی آماده کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به خط ریلی خوزستان به اصفهان و جاده پاشنه زاگرس تصریح کرد: حدود ۲۲ پروژه مختلف در خوزستان در قالب ۱۱ طرح مصوب پیوسته قانون بودجه در حال کار کردن هستند که یکی از این مسیرها، مسیر پاشنه زاگرس است که به دلیل اینکه تازه آغاز شده پیشرفت فیزیکی آن پایین است و امیدواریم این پروژه را به عنوان مسیر توسعه‌ای برای شمال خوزستان داشته باشیم که مسیر حسینیه، دزفول و سردشت به اندیکا را بهم متصل می‌کند تا در آینده خط ترانزیتی در شمال استان داشته باشیم اما منابع اعتباری این پروژه محدود است که امیدواریم با برنامه‌ریزی از سوی ما و استاندار خوزستان این مسیر فعال شود.

خبر جدید  برد تیم آنزان ایذه در مسابقات کشتی فرنگی دسته يک

خادمی تصریح کرد: در بحث ریلی نیز یکی از مسیرهای ریلی مورد نظر ما مسیر ریلی خوزستان به سمت استان چهارمحال و بختیاری و از آنجا به اصفهان است که به این ترتیب خوزستان را از طریق مرکز به پایتخت اتصال می‌دهیم. این پروژه بسیار حجم بالایی دارد و که برآورد آن حدود ۵ میلیارد دلار است و شاید بزرگترین پروژه کشور باشد بنابراین باید برنامه‌ریزی خوبی برای این پروژه انجام شود.

وی افزود: مطالعات این پروژه با دستور ریاست جمهور در  استان چهارمحال و بختیاری و پیگیری استانداران و مسئولین استان‌های مختلف انجام شد. یک شرکت کره‌ای مطالعات سرتاسر مسیر را انجام داده و چند کریدور پیشنهاد کرده است که در حال حاضر در حال کار کردن در این زمینه هستیم و امیدواریم در آینده بتوانیم روند اجرایی آن را نیز انجام دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بودجه‌ای که از منابع ملی برای امسال در خوزستان تخصیص داده شده بود، گفت: مجموع پروژه‌های راهسازی، راهداری و راه روستایی که در سال جاری از منابع ملی به خوزستان اختصاص داده شده، بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد