20:01:09 - یکشنبه 4 فوریه 2018 / شناسه خبر: 755
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باید برای ورزش دانش آموزان استثنائی فکری عاجل کرد
باید برای ورزش دانش آموزان استثنائی فکری عاجل کرد
به گزارش خبرنگار مهر، علی ممبینی عصر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان خوزستان اظهار کرد: به موازات المپیاد ورزشی دانش آموزان عادی ما هر ساله پارا المپیاد ورزشی دانش آموزان استثنایی را برگزار می کنیم؛ بهمن و اسفند ماه نیز جشنواره ورزشی این دانش آموزان را در استان برگزار می کنیم. وی […]

به گزارش خبرنگار مهر، علی ممبینی عصر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان خوزستان اظهار کرد: به موازات المپیاد ورزشی دانش آموزان عادی ما هر ساله پارا المپیاد ورزشی دانش آموزان استثنایی را برگزار می کنیم؛ بهمن و اسفند ماه نیز جشنواره ورزشی این دانش آموزان را در استان برگزار می کنیم.

وی افزود: سال گذشته ۲۵ رتبه برتر دانش آموزان استثنایی یعنی مقام های اول تا سوم را در کشور و در مجموع مقام دوم را کسب کردیم.

ممبینی با اشاره به اینکه یکی از خواسته هایی که همیشه دنبال آن بودیم ساخت سالن ورزشی برای دانش آموزان استثنایی بوده و این سالن در حال ساخت است، گفت: باید در خصوص دانش آموزان استثنایی فکری عاجل شود تا این دانش آموزان هم بتوانند از تجهیزات تفریحی در مدارس خود بهره مند شوند چون امکان استفاده از این تجهیزات را در سطح پارک ها ندارند.

خبر جدید  اسکان بیش از ۹۰۰ هزار مسافر در خوزستان

همچنین مهدی رفیعی دهکردی معاون پرورشی آموزش و پرورش خوزستان در این نشست اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش متولی تربیت در ۶ ساحت و ۶ بخش است؛ آموزش و پرورش باید تعلیم و تربیت زیربنایی، اعتقادی و فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، علمی و فناورانه، اقتصادی ـ حرفه ای، زیبایی شناختی و هنری و در نهایت زیستی و بدنی را دنبال کند.

وی افزود: امروزه بخشی از فعالیت های تعلیم و تربیت اخلاقی، اعتقادی و فرهنگی را در قالب مسابقات قرآنی طراحی کرده ایم؛ بحث ما جشنواره های قرآن، عترت و نماز هست که از سال ۸۲ در آموزش و پرورش خوزستان کلید خورده است.

خبر جدید  طرح گلایه‌ها در حضور وزیری که به وعده خود عمل کرد

رفیعی دهکردی بیان کرد: مسابقات قرآنی ریشه در علوم تربیت بعد از انقلاب دارد ولی از سال ۸۲ این مسابقات شکل گرفته و در دو سال اول تا ۸۴ نتایجی عاید استان نشده بود ولی بعد از آن هر ساله رتبه های ممتاز را داشته است؛ سال گذشته رتبه دوم کشوری را بعد از خراسان رضوی با آن همه امکانات به خود اختصاص دادیم.

معاون پرورشی آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه یکی از کارهای ما فرهنگ سازی است، گفت: مسابقات امسال در ۱۲ رشته از جمله قرائت، تفسیر، نهج البلاغه، انشای امام زمان (عج) و نماز، اذان، احکام برگزار می شود.

رفیعی دهکردی با اشاره به حضور بیش از چهار هزار و ۵۰۰ دانش آموز در مسابقات قطبی ادامه داد: رامشیر، مسجدسلیمان و شاوور سه قطب تعیین شده هستند؛ همچنین مرحله نخبگان با میزبانی باغملک برگزار می شود.

خبر جدید  ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی خوزستان کانون فوق حاد ریزگرد است

وی خبر داد: ۴۲۳ هزار نفر در مرحله آموزشگاهی، ۱۸۰ هزار در مرحله استان و چهار هزار و ۵۰۰ نفر در مرحله قطبی، ۸۰۰ نفر نخبگان شرکت و در نهایت ۸۶ نفر به مسابقات کشوری اعزام شدند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش خوزستان یادآور شد: برای برگزاری مسابقات قطبی، نخبگان، استانی و کشوری به اعتباری بالغ بر ۴۸۶ میلیون تومان نیاز داریم؛ این اعتبار برای رقابت چهار هزار و ۵۰۰ دانش آموز طی یک ماه و پشتیبانی از این رویداد هزینه می شود.

رفیعی گفت: دفتر همکاری حوزه های علمیه با آموزش و پرورش امسال رتبه ممتاز کشوری را کسب کرده است.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد