13:45:19 - دوشنبه 5 فوریه 2018 / شناسه خبر: 921
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بارندگی بهمن ماه در صورت تحقق تنها به ذخیره آب کمک می‌کند
بارندگی بهمن ماه در صورت تحقق تنها به ذخیره آب کمک می‌کند
مدیرکل هواشناسی خوزستان بر لزوم مدیریت مصرف بهینه آب جهت جلوگیری از مشکلات ناشی از کم‌آبی در استان خوزستان تاکید کرد. کوروش بهادری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به خشکسالی ۱۰ سال گذشته و تبعات ناشی از کم‌بارشی اظهار کرد: منابع آبی خوزستان در سال‌های اخیر به شدت آسیب دیده‌اند. از سفره‌های زیرزمینی برداشت‌های […]

مدیرکل هواشناسی خوزستان بر لزوم مدیریت مصرف بهینه آب جهت جلوگیری از مشکلات ناشی از کم‌آبی در استان خوزستان تاکید کرد.

کوروش بهادری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به خشکسالی ۱۰ سال گذشته و تبعات ناشی از کم‌بارشی اظهار کرد: منابع آبی خوزستان در سال‌های اخیر به شدت آسیب دیده‌اند. از سفره‌های زیرزمینی برداشت‌های زیادی انجام می‌شود و بسیاری از شهرها به ویژه شهرهای شمالی و مناطق مرتفع خوزستان آب شرب‌شان را از همین چاه‌ها تهیه می‌کنند.

خبر جدید  رشد چشمگیر کاروان‌های راهیان نور در خوزستان

وی افزود: با توجه به میزان کم بارش‌ها، سطح دستیابی به آب به شدت افت می‌کند و برداشت آب نیز با مشکل مواجه می‌شود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: همچنین بارش کم و خشکسالی موجب تشدید بیابان‌زایی می‌شود و کشاورزان خوزستان را نیز دچار مشکل می‌کند.

بهادری عنوان کرد: سال آینده سال سختی را نه تنها در خوزستان بلکه در کل کشور خواهیم داشت و در این شرایط کم آبی باید از انجام کشت‌های بهاره نیز جدا خودداری شود.

خبر جدید  چگونه می‌توان به نفس مطمئنه رسید؟

وی بیان کرد: ماه رمضان سال آینده در تابستان قرار دارد و اگر منابع آبی ما کم باشد تولید برق نیز نخواهیم داشت و با مشکلات جدی روبه‌رو خواهیم شد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: طبق پیش‌بینی‌ها از ۲۰ بهمن‌ماه به بعد بارش نرمالی خواهیم داشت ولی حتی اگر این بارش‌ها اتفاق بیفتد نمی‌تواند کمبود بارش ۱۰ سال گذشته را جبران کند و تنها به ذخیره آب کمک می‌کند. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که پیش‌بینی‌های هواشناسی تا ۷۰ درصد محقق می‌شوند.

خبر جدید  برگزاری مسابقات باشگاهی ووشو کاران بسیجی هندیجان

بهادری تأکید کرد: به منظور جلوگیری از مشکلات کم‌آبی باید مدیریت در مصرف بهینه آب در استان خوزستان انجام شود تا با مشکل مواجه نشویم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد