15:42:09 - چهارشنبه 7 فوریه 2018 / شناسه خبر: 1441
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اولین کارخانه تولید شکر قهوه‌ای کشور در خرمشهر افتتاح شد
اولین کارخانه تولید شکر قهوه‌ای کشور در خرمشهر افتتاح شد
با حضور معاون توسعه و منابع انسانی استاندار خوزستان و فرماندار خرمشهر نخستین کارخانه شکر قهوه‌ای کشور در این شهرستان با اعتبار بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. به گزارش ایسنا، امروز ۱۸بهمن ماه با حضور جمال عالمی نیسی معاون توسعه و منابع انسانی استاندار خوزستان و ولی الله حیاتی فرماندار خرمشهر نخستین […]

با حضور معاون توسعه و منابع انسانی استاندار خوزستان و فرماندار خرمشهر نخستین کارخانه شکر قهوه‌ای کشور در این شهرستان با اعتبار بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا، امروز ۱۸بهمن ماه با حضور جمال عالمی نیسی معاون توسعه و منابع انسانی استاندار خوزستان و ولی الله حیاتی فرماندار خرمشهر نخستین کارخانه شکر قهوه‌ای کشور در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

با آغاز به کار خط تولید شکر قهوه‌ای در این شرکت اشتغال ۳۰ نفر به طور مستقیم و ۱۵ نفر به صورت غیر مستقیم (فصلی) از نیروهای کار منطقه و شهرستان خرمشهر فراهم شد.

ظرفیت اسمی در نظر گرفته شده برای تولید شکر قهوه‌ای معادل تولید ۷۰ تن در روز است که برای یک دوره ۱۰۰ روزه کاری در مجموع ۷هزار تن در سال شکر قهوه ای تولید خواهد شد که قابل ارتقاء و توسعه است.

خبر جدید  درحاشیه؛ «عرب حسن، میانِ دو آب»

سرمایه مورد نیاز برای احداث یک کارخانه تولید شکر قهوه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال است ولی از آنجایی که در احداث واحد تولید شکر قهوه‌ای از زیرساخت‌های شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک ‌خان (از قبیل سالن آسیاب، بویلر، برق، آب و …) بهره‌گیری شده است، هزینه احداث این واحد به ۲۰۰ میلیارد ریال کاهش یافته است و تمام منابع مالی سرمایه‌گذاری در این پروژه توسط شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک‌ خان و شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی تأمین شده است.

شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک ‌خان با تولید شکر قهوه‌ای به عنوان اولین واحد تولیدکننده شکر قهوه‌ای طبیعی و واقعی از مزارع نیشکر خود با نام تجاری شکر قهوه‌ای “شهدانه”، گامی بلند در راه پیشبرد تولید این محصول برداشت.

خبر جدید  جوانان تسهیلات دولت در راستای تولیدات روستایی را به کار گیرند

در راستای سیاست‌های شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در خصوص توسعه و سرمایه‌گذاری در صنایع پایین‌دستی جهت ایجاد تنوع در تولیدات شرکت و همچنین تأمین شکر قهوه‌ای مورد مصرف کشور و ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای مردم منطقه و شرکت، طرح احداث واحد تولید شکر قهوه‌ای در شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک‌خان اجرا شد.

فاز مطالعاتی طرح تولید شکر قهوه‌ای در سال ۱۳۹۱ آغاز شد که پس از تکمیل فازهای مطالعاتی، در سال ۱۳۹۲ مجوز اجرای طرح در مجمع این شرکت، از شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی دریافت و پس از آن در همان سال جواز تأسیس واحد تولید شکر قهوه‌ای از سازمان صنعت، معدن و تجارت، محیط زیست، غذا و داروی استان خوزستان اخذ شد.

با توجه به تجارب شرکت‌های هندی در زمینه تولید شکر قهوه‌ای، شرکت Casetech Global به عنوان مشاور جهت طراحی خط تولید شکر قهوه‌ای انتخاب و از اواسط سال ۱۳۹۲ قرارداد همکاری با شرکت مذکور منعقد شد. پس از تهیه نقشه‌های ساخت تجهیزات و شناسایی شرکت‌های سازنده داخلی در سال ۹۳ انعقاد  قراردادهای مرتبط انجام و از سال ۹۴ نیز عملیات ساخت و نصب توسط شرکت‌های ایرانی و تحت نظارت شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک‌ خان آغاز شد.

خبر جدید  مسیرهای راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن در اهواز اعلام شد

کارخانه تولید شکر قهوه‌ای در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع و با زیربنایی حدود ۲۱۰۰ مترمربع در سه طبقه احداث و از چهار بخش شامل سالن تولید، سالن بسته‌بندی تمام اتوماتیک، انبار، ساختمان برق MCC، کنترل DCS‌ و آزمایشگاه کنترل کیفی تشکیل شده است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد