22:09:26 - جمعه 23 فوریه 2018 / شناسه خبر: 3648
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اردوی رزمی ،فرهنگی یاوران ولایت ناحیه بهبهان
اردوی رزمی ،فرهنگی یاوران ولایت ناحیه بهبهان
رزمایش گردان عملیاتی شهید پیش بهار حوزه مقاومت بسیج شهید دقایقی ناحیه بهبهان برگزار شد.    به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج در بهبهان، در روز چهارشنبه ۹۶/۱۲/۰۲ اردوی رزمی ـ فرهنگی یاوران ولایت با محوریت گردان عملیاتی شهید پیش بهار حوزه مقاومت بسیج شهید دقایقی ناحیه بهبهان و به مدت سه روز در منطقه عمومی […]

رزمایش گردان عملیاتی شهید پیش بهار حوزه مقاومت بسیج شهید دقایقی ناحیه بهبهان برگزار شد.

 

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج در بهبهان، در روز چهارشنبه ۹۶/۱۲/۰۲ اردوی رزمی ـ فرهنگی یاوران ولایت با محوریت گردان عملیاتی شهید پیش بهار حوزه مقاومت بسیج شهید دقایقی ناحیه بهبهان و به مدت سه روز در منطقه عمومی رزمایش برگزار شد.
در ساعات ابتدایی روز اول رزمایش شاهد حضور بسیجیان گردان عملیاتی شهید پیش بهار و آمادگی آنها جهت اعزام به منطقه رزمایش بودیم که پس از سازماندهی به محل رزمایش اعزام شدند؛ نیروها پس از استقرار، اقدام به برپایی چادر کردند و در کلاسهای آموزشی حضور یافتند.
پس از اقامه نماز و صرف نهار، بسیجیان در کلاس دفاع ثابت منطقه ای حضور پیدا کردند و در مرحله بعد پدافند دورا دور و دفاع از مراکز حساس را اجرا نمودند.
بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء حجت الاسلام و المسلمین طواف-امام جمعه موقت شهرستان بهبهان- برای بسیجیان سخنرانی کردند، ایشان دلیل سلب توفیق اقامه نماز صبح را دیر خوابیدن، وسوسه شیطان و پرخوری دانستند و در ادامه با استناد به روایت امام صادق(ع)، یکی از نشانه های شیعه را کمک به برادران مؤمن با مال و اموال خود دانست و به ذکر نمونه هایی از انفاق در راه خدا پرداخت و پایان مجلس را به روضه خوانی حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها اختصاص داد.
مرحله آخر از روز اول این رزمایش کلاس جهت یابی در شب و راهپیمایی شبانه با مسافت و همراه با انفجارات بود.
در روز دوم این اردوی رزمی ـ فرهنگی بسیجیان پس از اقامه نماز صبح و مناجات، در میدان صبحگاه استقرار پیدا کرده که بدلیل شرایط جوی و بارش نزولات آسمانی، بخش سخنرانی صبحگاه را در چادر نمازخانه سپری کردند؛ در این صبحگاه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهبهان از حضور مسئولین، نیروی انتظامی و بسیجیان عمل کننده در رزمایش تقدیر و تشکر کرد و هدف اصلی رزمایش گردان اولویت اول شهید پیش بهار را بالا بردن توان رزم بسیجیان و تمرین و تداوم آموزشها دانست و به تفسیر در این زمینه ایراد سخن نمود، در ادامه فرمانده گردان عملیاتی شهید پیش بهار حوزه مقاومت شهید دقایقی نیروها را به رعایت نظم، نکات ایمنی و امنیتی توصیه کردند.
پس از این مراسم کلاسهای اصول پیشروی و اجرای تک، ضد هلی برن و اجرای عملی آن اجرا شد و بلافاصله پس از اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام و المسلمین محبی، کلاسهای انواع کمین و تاکتیکهای دفاع برگزار شد و بسیجیان اقتدار خود را در عملیات های ترسیم شده علیه دشمن فرضی به نمایش گذاشته و با اجرای سناریوی تعریف شده بر دشمن پیروز شدند.
نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام و المسلمین ناصری امام جمعه محترم شهرستان بهبهان اقامه شد که در بین الصلاتین ایشان با دعوت سرهنگ خیران پور به ایراد سخن پرداختند؛ وی در ابتدای سخنان خود از پاسداران و بسیجیان فداکار تشکر کرده و آنان را یادگاران به حق شهدا نامگذاری کردند و در ادامه، ویژگیهای جوانان را مطرح کرده و گفتند یکی از این ویژگی ها این است که جوان همیشه طرفدار حق و حقیقت است و هرگز تمایل ندارد کسی که طرفدار باطل باشد از آنها سو استفاده کند و آنان را حقیقت گرا عنوان کرد و خصوصیت این افراد را تبعیت پذیری از پیامبران و همه جانشینان به حق آنها دانست و با استناد به حدیثی از امام عصر(عج) گفتند مردم باید از فقیه جامع الشرایط پیروی کنند.
ایشان با استناد به این حدیث و اتفاق نظر همه فقها بر این موضوع افزودند ما از طریق ولایت فقیه به ائمه و اولیای الهی، پیامبران و خداوند متعال اتصال داریم و این نشانه حق بودن است، ولی فقیه کسی است که جانشین امام عصر(عج) است و به یقین می توان گفت نظام جمهوری اسلامی ایران تاکنون به حق تعالی اتصال دارد و این رهبری تا زمانی که گناهی صورت نگرفته باشد ادامه دارد.
وی در ادامه، خصوصیت دیگر حق را اجتناب از طاغوت عنوان کرد و قبول نماز را اجتناب از طاغوت دانست و در پایان گفت کسانی که دستشان در دست طاغوت، استکبار جهانی و جبارین است چنانچه به تاریخ مراجعه کنید چیزی جز ویرانی و خرابی نداشته اند.
بسیجیان گردان عملیاتی سردار شهید مسعود پیش بهار در مراحل بعدی اردوی رزمی ـ فرهنگی یاوران ولایت در کلاس تاکتیک های عملیات شبانه حضور پیدا کردند و عملاً اجرای تاخت نمودند و در پایان رزمایش با راهپیمایی مسافت های بالا و پاکسازی منطقه رزمایش، ضد استقرار نموده و محل را ترک نمودند.

خبر جدید  سنگ تمام مردم دزفولی ها در جشن چلّه انقلاب

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد