9:03:28 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020 / شناسه خبر: 57350
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آب به روستا‌های غیزانیه رسید / حجم انتقال آب ۲.۵ برابر شد
آب به روستا‌های غیزانیه رسید / حجم انتقال آب ۲.۵ برابر شد
مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب خوزستان گفت: گام نخست پروژه انتقال خط آبرسانی به روستا‌های غیزانیه از توابع شهرستان اهواز، یک هفته زودتر از موعد تعیین‌شده توسط این شرکت به پایان رسید.

شعارسال:به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب خوزستان گفت: گام نخست پروژه انتقال خط آبرسانی به روستاهای غیزانیه از توابع شهرستان اهواز، یک هفته زودتر از موعد تعیین‌شده توسط این شرکت به پایان رسید.

صادق حقیقی‌پور با اشاره به سرریزشدن آب از مخزن صفیره پس از اجرای این پروژه بیان کرد: با اتمام گام نخست این پروژه، شرکت آب و فاضلاب توانایی انتقال حداقل ۹ هزار و حداکثر ۱۷ هزار مترمکعب آب در شبانه‌روز از تأسیسات شیبان به ایستگاه پمپاژ صفیره را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه حجم انتقال آب به غیزانیه، ۲٫۵ برابر شده است افزود: تا پیش از اتمام فاز نخست، به‌دلیل فرسوده بودن خط انتقال از ۹ هزار مترمکعب آب تولیدی در تصفیه‌خانه، کمتر از سه هزار مترمکعب آب به ایستگاه پمپاژ صفیره می‌رسید.

خبر جدید  اعتراض به وضعیت نامطلوب آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اهواز

حقیقی‌پور ادامه داد: این امر باعث می‌شد که تنها یک عدد از پمپ‌های موجود در آن ایستگاه به‌مدت ۱۰ ساعت در شبانه‌روز آب را به‌سمت غیزانیه پمپاژ کند و پس از آن سطح آب در مخزن صفیره به حداقل می‌رسید ازاین‌رو ناگزیر به توقف پمپاژ آب می‌شدیم.

وی اضافه کرد: با توسعه و بازسازی تصفیه‌خانه شیبان و اجرای ۲۴ کیلومتر خط انتقال جدید و همچنین توسعه و بازسازی ایستگاه پمپاژ صفیره در گام جدید، دیگر کمبود آب نخواهیم داشت و پمپ صفیره می‌تواند به‌طور ۲۴ساعته در مدار باشد.

خبر جدید  عملیات اجرایی بخشی از طرح جامع فاضلاب اهواز و کارون آغاز شد

رئیس هیئت مدیره شرکت آبفای خوزستان، با ابراز اینکه امکان افزایش تعداد پمپ‌های ایستگاه صفیره وجود دارد، گفت: با اجرای گام دوم که عبارت است از ۲۸ کیلومتر خط انتقال آب بین صفیره تا نزهه، می‌توانیم تا ۱۷ هزار مترمکعب در شبانه‌روز به غیزانیه انتقال دهیم.

وی ادامه داد: جمعیت بخش غیزانیه ۲۷ هزار نفر  است که ۱۹ هزار نفر در دهستان غیزانیه و حدود هشت هزار نفر در دهستان مشرحات ساکن هستند.

حقیقی‌پور خاطرنشان کرد: نیاز روستاهای غیزانیه طبق استاندارد کمتر از سه هزار مترمکعب آب در شبانه‌روز و نیاز دهستان مشرحات هم حدود یک‌هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز است.

خبر جدید  جذب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از طریق آگهی! + عکس

وی توضیح داد: پروژه آبرسانی به هشت روستای فاقد آب دهستان مشرحات با حدود پنج هزار نفر جمعیت با اجرای ۴۳ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع و اعتبار مالی ۳۰۰ میلیارد ریال نیز به اتمام رسید. مجموع اعتبار این ۲ پروژه ۷۵۰ میلیارد ریال است.

بخش غیزانیه در شرق اهواز پیش از این ۹۶ روستا داشت که بعضی از آنها خالی از سکنه شده و اکنون تعداد آنها به حدود ۸۰ روستا با حدود ۳۰هزار نفر جمعیت رسیده است.

شعارسال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از   خبرگزاری   تسنیم،تاریخ انتشار:   ۱۹ خرداد ۱۳۹۹،کدخبر: ۲۲۸۱۷۲۳ ،www.tasnimnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد